TIENS İŞİMİZDE NASIL BÜYÜRÜZ ? Altın Aslan Mevlüt Eren

1-Ekiplerimiz ne kadar başarılı olursa sizde o kadar başarılı olursunuz onlar ne kadar kazanırsa sizde o oranda kazanırsınız.

2-İşimiz satmakla ilgili değildir öğretmekle ilgilidir. Organizasyon kurup eğitim verip bilinçli bir ekibimiz olduğunda işimizin kazanımları zaten kendi kendine gelecektir.

3-Yeni adaylar yani girişimciler bulmak. Bu, insanlara gel gel işimize katıl diyerek taciz etmek değil sizlerin ve üst liderlerinizin değişen hikaye ve kazanımları ile muhataplarınızın uyanmasını sağlamak gerçekleri görmesini sağlamak sizinle bir hayal birlikteliği sağlayarak yapabileceğini inanmasını sağlamaktır. 

4-Başlangıçta sizin gördüklerinizi göremeyebilirler, onları harekete geçiremeyebilirsiniz. Ama zamanla sizle bir bağ kurup gördüklerinizi göreceklerdir. Aslında yeni adayları bulmak, hayatta daha fazlasını isteyen girişimciler bulmaktır. Ama herkesin hazır bulunuşluk seviyesi aynı olmayabilir bunu bazıları hemen görürken bazıları çok sonraları fark edebilir, sizleri takip de olacaklardır.

5-Eğitim ve etkinlikler düzenlemek. Mevcut distribütörlerinizi muhafaza etmek ve onların sadık ürün kullanıcısı ve girişimci olmalarını sağlamaktır. Bu ise eğitim ve etkinlikler ile mümkündür.

6-Sistem kurmalısınız. Mutlaka bir sistem kurmalı, plan ve program dahilinde çalışmalı ve siz olmadığınız da da işinizin devam ediyor olması önemlidir. Bu ise bir sistem kurmanıza bağlıdır.

7-Ekibinize potansiyeli olan gerçek liderleri kazanmak, ve çekmek ister misiniz? 

Bunun cevabı ekibinize kazandırmayı düşündüğünüz insanların kalitesine ulaşmaktır. Liderleri ekibinize almak istiyorsanız lider, girişimcileri ekibinize almak istiyorsanız gerçek bir girişimci olmalısınız. 

Kariyerinize ve işinize ne kadar saygınız varsa etrafınızdaki insanlar da işinize o kadar saygı gösterir. Çekmek için çekmek istediğiniz şey olmalısınız. Algınızı değiştirdiğinizde dünyanızı değiştirebilirsiniz. 

8-Algı düşüncelerimizi,düşüncelerimiz hislerimizi, hislerimiz de hareketlerimizi yaratır. Ama algılarımız kapalı ise her şey kapanır. Gerçek algı ise sadece gözlerinizle değil aynı zamanda zihniniz ve kalbinizle bu işi görmek ve sarılmaktır. Çekmek için kaliteli olmalısınız. 

9-Doğru liderleri doğru insanları bir anda elbette bulamazsınız. Klasik ticarette de bir yönetici ve CEO bulmak için yüzlerce insanlarla mülakat yapılıp yüzlerce özgeçmiş okunur bir tanesinde karar verilir. Bu bizim işimizde de aynıdır sizler kendi CEO’larınızı bulan ve oluşturduğunuz platformlarda onlara kendi işlerini kurmalarına imkan veren aracılarsınız. 

10-Bu işte başarılı olmak için gerekli olan kabiliyet ve donanımlara sahip misiniz? Bu iş için gerektiği kadar zaman ayırıyor musunuz? Başarılı olan üst liderlere bakıp evet ben de bu donanımlara ve yeteneklere sahibim ve yeteri kadar zaman ayırıyorum diyebiliyorsanız başarılı olmamınız mümkün değildir. Eğer cevabınız hayırsa merak etmeyin işimiz öğrenilebilen bir iştir sadece daha çok pratik ve eğitim eksiğiniz vardır bunu çok rahat tamamlayabilirsiniz. 

11-Bu işe sevginiz var mı? kara sevdalı mısınız? Yoksa 10 tane 20 tane hayır duyunca vazgeçiyor musunuz. Eğer hemen gardınız düşüyor ve işi bırakmaya karar veriyorsanız bu işin kaderi olan ve  başarı için işin bir parçası olan ağır engelleri ve bedelleri ödemeyi göze alamıyorsunuz demektir. Evet bu süreç elbette kolay değil ama sonunda ödüllendirilen bir süreçtir. 

SONUÇ:

Katlandıklarınıza iyiki sabretmişim iyiki vazgeçmemişim diyeceksiniz. Sonuç sizin başarınızla birlikte sıkıntıların, problemlerin bir bir yok olması ve çok ama çok rahat edeceğiniz günlerin gelmesidir. Bunun için değer. Hayatta hepimiz bir yerlere ulaşmak istiyoruz ama kaçımız ulaşmak istediğimiz yerdeyiz. Ve bunun için gerçekten bir atılıma, bir patlama ve yeniden başlamaya, vazgeçmemeye hazırım diyor musunuz. İnsanların olumsuz tavırları sizin ve işiniz hakkında ne düşündüğü hiç önemli değil önemli olan sizin kim olduğunuz ve kim olmak istediğiniz hakkında düşündüğünüz şeydir. Siz hayatınızda gerçek potansiyelinizi keşfedip başarılı olana kadar yüce yaratıcı size dersler vermeye devam eder.

Yorum bırakın