TIENS GENEL BİLGİLER

Kuruluşunun ilk aşamalarında Tiens Grubu stratejik amacını tescilli bir marka oluşturmak olarak tanımlamıştır. Bunun sonucu olarak, Tiens Grubu bir marka stratejisi oluşturmak ve dünya klasmanında bir marka geliştirmek amacıyla markanın imajını sağlamlaştırmak için büyük yatırımlarda bulunmuştur.

2006 yılının sonunda, Tiens Grubu “Tek Dünya, Tek Aile” Tiens marka çekirdeğini oluşturmuş ve çekirdek değerler olarak “Olağanüstü Yenilik”, “Üst Düzey Sorumluluk” ve “Kusursuz Ekip” ve marka sloganı olarak da “Birlikte Paylaşıyoruz” ile uzun vadeli marka stratejisini oluşturmuştur. Mayıs 2007’de, Tiens Grubu “Küresel Marka Stratejisi ve Yeni Logo Teşhir ve Tanıtım Konferansı’nı yapmıştır. Tiens, “Küresel gelişim Stratejisi”ne ve “Küresel Bir Tescilli Marka Oluşturma” amacına sadık kalmıştır. Şimdiye kadar, Tiens 100’den fazla ülkede Tiens, Time Shadow ve “DiCHO” gibi temel ürünlerin ticari markalarının tescili için başvurularda bulunmanın yanı sıra, örneğin AB Ticari Marka Organizasyonu ve Afrika Fikri Mülkiyet Birliği (OAPI) ile işbirliği içerisinde Markaların Uluslararası Tescili amaçlı Madrid Sistemi aracılığıyla uluslararası tanınan ticari marka belgelendirmeleri yapmıştır.

Son olarak, Tiens Grubu’nun “Tiens” ticari markası Devlet Sanayi ve Ticaret İdaresi bünyesindeki Çin Ticari Markalar Başkanlığı tarafından “Ünlü Ticari Marka” ile şereflendirilmiştir.

Tiens Grubu’nun markası, sürdürülebilir gelişimi için sağlam bir temel oluşturmuş ve tanınmış birkaç değerlendirme kuruluşundan takdir almıştır. Yakın zamanda, Tiens Grubu “2010 Yılı Çin 500 En İyi Özel İşletmesi” sıralamasında 22. sıraya yerleşmiş, markası “2007 yılı Çin Yılın Küresel Markası (Sağlık Ürünleri)” ünvanıyla onurlandırılmış, Asya Marka Töreni’nde “En iyi 500 Asya Markası” arasında girmiş, Çin Marka Konferansı’nda “Asya Sağlık Sektörü’nde En İyi 10 Marka Kurumu” arasına seçilmiş ve Dünya Girişimciler Forumu’nda “2009 Yılın Çin Markası” ödülünü almıştır. 2010 yılında, Tiens “Çin Markalarının Küreselleşmesine Katkıda Bulunan İşletme” ve “Sağlık Ürünleri Sektöründe Uluslararası Alanda Etkili Marka” gibi ödüller almıştır. Çin’de, Tiens Grubu’nun marka değeri 11.058 milyar RBM’nin (~ 1,3milyar €) aşmıştır.

Tiens Şirket Profili

1995’te Bay Li Jinyuan tarafından, Çin’de, Tianjin’de kurulan “Tiens Group Co.Ltd. (Tiens Group”) Uluslararası piyasaya 1998’de girdi,

Eylül 2003’de NASDAQ’da işlem görmeye başladı ve Nisan 2005’te, AMEX’e resmi olarak girdi. Tiens, perakende, turizm, finans, ve e-ticaret alanlarında uzmanlaşmış çok uluslu bir gruptur.

190’ı aşkın ülkeyi ve bölgeyi kapsayan bir işle, Tiens’in 190 ülkede ve bölgede alt kuruluşları veya şubeleri bulunmaktadır, ve 20’den fazla ülkede dünya çapındaki girişimlerle stratejik ittifaklar kurmuş bulunmaktadır.

Sağlıklı Gıda, Sağlık bakımı, Güzellik ve ev bakımı ürünleri geliştirmekle, Tiens Grup, dünya çapında 46 milyondan fazla tüketiciye sağlık, mutluluk, güzellik ve bolluk içinde yüksek kalitede bir yaşam tarzı sunmaktadır.

Kendi yardımsever felsefesiyle, topluma katkıda bulunmakla Tiens Group, Kurumsal sosyal sorumluluğa inanmakta ve şimdiye kadar kamu yararına ve sosyal yardım kuruluşlarına 1.06 milyar RMB bağış yapmış bulunmaktadır.

Eğitimli, yerelleşmiş ve kurumlaşmış bir işgücünün başarılı şekilde yönetilmesi Tiens International’in stratejik hedeflerine katkıda bulunur. Tiens, araştırma, yenilik ve profesyonellik açılarından yenilmez bir uluslararası ekibe sahip olup, bunların arasında 5000 Yönetici bulunmakta ve çalışanlarının % 35’inin eğitimi Master derecesi üstüdür.

Halen Tiens, üstün bir yönetim sistemine ve Altı Ağlı Etkileşim Teorisi, Yeni Swap ve Alternatif teori ve Yeni Süpermarket Teorisi gibi ileri teorilere dayalı olarak Global En İyi ilk 50 sıralamasına yükselmiştir.

Vizyon : Global doğrudan satış Endüstrisinin öncüsü olmak.

Misyon : Global tüketicilere kaliteli ürünler, eğitim ve çalışma fırsatları sunmak, onların hayat kalitelerini yükseltmek ve uyumlu bir uluslar arası toplum yaratmak.

İş felsefesi : Topluma insanların sağlığını düzelterek katkıda bulunmak.

Kurumsal Ruh : Çin’e sanayileşme yoluyla ve uyumlu ekip çalışması ve gerçek bir adanmışlıkla daha yüksek amaçlara yönelerek katkıda bulunmak.

Kalite Rehberi : İnsan sağlığını meydana getirme gayretinde, teknik yenilemeyi gerçekleştirmede kilometre taşı, desteklenen iyileştirmeler yapmada metot ve müşterileri memnun bırakacak yürek

Organizasyonel Yönetim Prensibi : Bilgiyle yönlendirilen, yönetime dayalı, ilişki merkezli ve insanlara odaklanmış

TİENS KURULUŞ FELSEFESİ

 İnsanlığın sağlığını düzelterek topluma katkıda bulunmak

Her gün, dünyanın dört bir yanından 198 ülkede, 40 milyondan fazla aile, dünyaca ünlü Çinli şirket TIENS tarafından üretilen doğal  sağlık ürünlerini ve sağlık ekipmanlarını kullanmakta ve yararlanmaktadır. 

Tiens ürün yelpazesi sağlığı korumak için 5000 yıllık Çin kültüründen esinlenmiştir. Binlerce çalışanı ve dünya genelindeki Tiens distribütörleri pozitif, doğa odaklı ve sağlıklı yaşam şeklini teşvik etmeyi günlük görev haline getirmişlerdir.

Onların mesajı sağlık, girişimcilik başarısı, şefkat ve umutla ilgili. Bu vizyondan esinlenerek, çok sayıda birey ve şirketler Tiens Grubu ile güçlü bir stratejik ortaklık kurdular. Tanınmış isimler ve Microsoft, Pfizer, IBM ve Çin Telekom gibi dünyaca ünlü markalar TIENS ile başarılı ortaklıklar kurdu.

Tiens Distribütörleri ve çalışanları dünya sağlığı için tutku ile çalışarak, topluma katkıda bulunmak, küresel işi derinleştirmek, paylaşılan kurumsal amaçlar için çalışmak gibi değerlerle misyonunu sürdürmeye devam etmektedir. Onların hırsı ve amacı, Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Li Jinyuan yönetimi altında “Herkes için sağlık” vizyonunun gerçekleşmesi ile bağlantılıdır. Tiens Grup, dünya çapında iş geliştirmek için fırsatlar yaratan, çevresinde sağlık kalitesini değiştirmek isteyen ve umut yaymayı amaçlayan başarılı küresel bir şirkettir.

TIENS Grubu felsefesi İnsanlığın sağlığını iyileştirerek topluma katkıda bulunmak Güçlü kökleri Çin’e dayanan, TIENS küresel tüketicilere kozmopolit bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir. Tiens Grup’un başarısının tarihini ilerleyen sayfalarda okuyarak, bizden bir parça olmayı seçebilirsiniz …

Tiens Sertifika ve Ödüller

Dünya Sağlığını İyileştir, Topluma Hizmet Et, İşi Geliştir ve Ülkeyi Ödüllendir” ana felsefesiyle hareket eden Başkan Li Jinyuan, Grubu’nu çok sayıda yerel ve uluslararası ödül, sertifikasyon ve unvan alma yolunda ilerletmiştir.

Tiens şirketinin ürünleri dünyada çok önem taşıyan sertifikalara sahiptir. Bunlar;

FDA ABD gıda ve ilaç dairesi kontrol sertifikası,

GMP Toksinsiz gıda üretim sertifikası,

WFDSA  ABD’den alınan yutulabilen her maddenin zararsız olduğuna dair sertifikadır,

İSO 9001 – İSO 9002 Kalite kontrol sertifikası,

HELAL Müslüman ülkelerde ürünlerin satışı için gerekli sertifika,

T.C TARIM BAKANLIĞI Türkiye de ürünlerin satışı için gerekli onay,

MECNİKOV Rusya Moskova sağlık ürünleri bilimsel formu tarafından verilen altın madalya,

Alınan Belgeler ve Ödüllerden Bazıları :

 • Ekolojik güvenliği en iyi şekilde gözeten uluslararası kuruluş ünvanı (Birleşmiş Milletler Teşkilatı Özel Ödülü),
 • Birleşmiş Milletler için üretim yapan remi üretici ünvanı,
 • “UNESCO Araştırma Birliği’nin 6.Yatırım & Yenilik Yarışması’nda Ekolojik ve Yeşil Ürünlerin Bilimsel Araştırması’nda Mükemmeliyet Ödülü”
 • 2010 Çin’in en yardımsever girişimcisi ünvanı ile onurlandırıldı,
 • Çin’in En Değerli ”500 Markası” Sertifikası,
 • “Çin Yardım Etkinliklerinde Önde gelen Bağışcı Ödülü” unvanıyla onurlandırılmıştır,
 • 2011 “Dünya Saati”’ne Katılım Sertifikası
 • Asya Sağlık Ürünleri Endüstrisi’nde Önde gelen 10 isim” unvanıyla onurlandırılmıştır,
 • Asya Sağlık Hizmeti Endüstrisi’nde en sevilen 10 Tüketici Markası” Sertifikası
 • MECNİKOV Rusya Moskova sağlık ürünleri bilimsel formu tarafından verilen altın madalya,
 • Astronot ve kozmonatlar için en iyi kalitede sağlık ürünleri üreten kuruluş belgesi,
 • Şirket Başkanına BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TEŞKİLATI ONUR ÜYELİĞİ ÜNVANI…

Tiens Sağlık Endüstri Parkı

Her gün, 190’dan fazla ülkede ve bölgedeki 40 milyonun üzerinde hane, aynı Çin şirketinin sunduğu binlerce doğal ve sağlıklı ürünlerin keyfini çıkarmakta. Bu şirketin savunduğu pozitif, doğal ve sağlıklı yaşam biçimi sürdürüyorlar. Bütün ürün ambalajlarında, standart bir logosu bulunmaktadır. Her gün, dünyanın her bir tarafındaki Distribütörlerin yanı sıra şirketin yöneticilerinden ve çalışanlarından binlercesi, 5000 yıllık Çin sağlık koruma kültürünü sizlere ulaştırmak ve böylelikle sağlık mesajını yaymak, girişimcilik ruhunu, refahı, şefkati ve umudu canlandırmak için canla başla çalışmakta.

Dünyanın her köşesinde, MicrosoftPfizerIBM, ve China Telecom gibi küresel olarak tanınan şirketler, bu şirketle stratejik ortaklıklar kurarak, çeşitli iş kollarını birleştiren küresel bir kuruluş oluşturmuşlardır. Şimdiye kadar, bu küresel platform binlerce tüketiciyi ve işi kendisine çekerek Çin sağlık koruma kültürüne ve şirketin uluslararası markasına büyük ilgi göstermelerini sağlamıştır. Güzel bir yaşam arzusuyla, şirketin gelişimini ve büyümesini şirketimizle (– Tiens Grubu –ile) birlikte izlemektedirler.

TIENS’te bütün Distribütörler ve personel, “Dünya Sağlığının İyileştirilmesi, Topluma Hizmet, İşin Geliştirilmesi ve Ülkenin Ödüllendirilmesi” şeklindeki şirket politikası içerisinde çalışmaktadır ve şirketin “Sevgiyi Hissetme, Yaratma ve Yayma”şeklindeki kültürünü tamamen benimsemişlerdir. TIENS Distribütörleri ve personeli, kendilerini Tiens Grubu’nu Global Fortune 500 listesi içindeki şirketlerden biri haline getirmeye adamışlardır. Başkan Li Jinyuan’ın “Daha Büyük Bir Sağlık Sektörü” hedefine doğru başarılı yönlendirmesi altında, Tiens Grubu sadece küresel bir kuruluş olarak değil, aynı zamanda toplum sağlığını arttırmak, gelişim fırsatları yaratmak ve umut yaymak gibi küresel amaçlarla hizmet etmeye çalışmaktadır.

Kökleri sıkı sıkıya Çin’e bağlı bulunan TIENS, küresel tüketiciler için hızla kozmopolit bir marka haline gelmektedir. Tiens Grubu’nun gelişim süreci, şu gelişim döngüsünün bir örneğidir: “Hayali Hayal Edin – Hayalin Peşine Düşün- Hayali Gerçekleştirin– Hayalin Ötesine Geçin”.

Şimdi, lütfen Tiens Grubu’nun bu şirket profilini açarak başarı hikâyelerinin keyfini çıkartın ve siz de onun bir parçası olun.

Tiens sosyal sorumluluk

Tiens sosyal sorumluluk; Sağlık ürünleri alanında faaliyetlerini sürdüren ve ulusal bir kuruluş olan Tiens Grubu, çalışma ve gelişme süreci boyunca “Düşük Karbonlu Yaşam” felsefesini amaç olarak benimsemiş ve çalışmalarını buna göre yönlendirerek çevreyi koruma ve geliştirme aktivitelerine katkıda bulunmak için çaba sarfetmiştir.

Tiens Grubu yıllar boyunca ürün yelpazesinde yer alan tüm ürünlerini çevre ile ilişkilendirmiş ve tüketicilerin istekleri ile bu ilişkiyi birleştirmiştir. Çalışanlarını, iş ortaklarını ve halkı, düşük karbonlu yaşam ve çevreyi koruma konusunda bilinçlendirerek halkın yaşam alanının kalitesini adım adım artırmıştır. Tiens Grubu ürün paketleme araştırma ve geliştirmesi konusunda çevreyi koruma felsefesine bağlı kalarak hem maliyeti düşürmüş hem de çevre koruma standartlarını ve sosyal talepleri karşılamıştır. Ayrıca, çevre dostu alışveriş poşetleri kullanarak “beyaz çöp” olarak adlandırılan geri dönüşümü olmayan çöp miktarını azaltmış, çalışanlarının ve iş ortaklarının ağaçlandırma organizasyonlarına katılımını sağlamıştır. Tiens Grubu aynı zamanda ”Su Tasarrufu, Yeşil ve Düşük Karbonlu Yaşam” fikri doğrultusunda çevre temizleme projeleri başlatmıştır.

Tiens Grubu’nun çevre koruma konusundaki duyarlılığı ve bu konudaki sorumluluklarını yerine getirmesi, yaşamın her alanında örnek olacak bir davranış biçimidir.

Tiens Grubu, her yıl Dünya Günü için Çevre Koruma ve Enerji Tasarrufu konusunda bir tanıtım düzenleyerek çalışanlarının ve iş ortaklarının tüm Çin kapsamındaki ağaç dikme organizasyonuna katılımını sağlamaktadır. Ayrıca, iş ortaklarını da farklı sosyal yardımlaşma organizasyonları başlatmaları için teşvik edip çevreyi koruma ve ülkeyi güzelleştirme konusunda imkanlar yaratmıştır. Örneğin, “Düşük Karbon ve Çevre Dostu Yaşam” fikrinin benimsetilmesi için Xi’an şehrine bir “TIENS Çevre Koruma Gezisi” düzenlemiştir.

Çin’in en büyük çöl parkı olan Shanshan Dune Park’da Tiens Grubu “Çevreyi Korumak Her Bireyin Sorumluluğudur” adı altında bir eğitim kampı organize etmiştir. Japonya’da, “Challenge 25” adı verilen ve Japon hükümetinin sera gazlarının salınımını azaltmak amacı ile düzenlediği organizasyonda aktif olarak rol almıştır. Nagano-ken – Takashi Hiroshi bölgesinde bulunan Ikusaka Köyü’nde, Tiens Grubu bir “Orman Koruma Paktı” imzalamış ve 100 hektarlık alana yayılmış “TIENS-ecoca Ormanı”nın bakımını ve sorumluluğunu üstlenmiştir. Eş zamanlı olarak, Tiens Grubu lokal çalışanlarını ve iş ortaklarını organize ederek, bu kişilerin orman temizleme ve ağaç dikme aktivitelerine katılımlarını sağlamış ve orman koruma bilinçlerini geliştirmeyi hedeflemiştir. Bu aktivite yerel köy halkından çok sıcak ilgi görmüştür.

Rusya’da ise, çevre koruma temalı farklı projelerin tanıtılmasına yardımcı olmak, çevre konularında halkın bilincini artırmak ve yerel çevre koruma iş kolları ve birimlerinin geliştirilmesine destek olmak için, Uluslararası Mikhail Gorbaçev Yeşili ve Çevreyi Koruma Vakfı’na 150,000 Amerikan Doları bağışlamıştır.

2011 yılı başında, Tiens Grubu WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile temasa geçerek WWF’in Çin’deki çevre koruma projelerini tanıtma ve desteklemek amacıyla WWF – Sürdürülebilir Kalkınma ve Gelişme İş Federasyonu’nun kurumsal üyesi olmuştur. Tiens Grubu, aynı zamanda “Dünya Saati” organizasyonuna aktif olarak katılmış, “Düşük Karbonlu Yaşam – Benden Başlar” başlıklı bir teşvik ve tanıtım mektubu yayınlamış ve bir dizi çevre koruma projesini ve “Yeşil Ev” gibi sosyal yardımlaşma etkinliklerini başlatmıştır.

Ülke çapında sağlık ve bakım ürünleri endüstrisindeki özel işletmeler arasında, Tiens Grubu ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasını ve “OHSAS18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” sertifikasını alan ilk kuruluştur. 2006 ve 2007 yıllarında sırasıyla sertifikasyon sürecinden geçmiş ve sonuçta sertifikalara sahip olmuştur. Çevre koruma sorumluluğunu almak dışında, Tiens Grubu çalışanlarının sağlık ve güvenliğine de önem vermiş ve “Yeşil, Çevre Dostu, Sağlıklı, Güvenli ve Uyumlu İşbirliği” felsefesini benimsetmek için üretim güvenliği konusunda yaptığı yatırımları artırmıştır.

Sonuç olarak, Tiens Grubu Birleşmiş Milletler Ekoloji Güvenliği Komitesi ve Uluslararası Ekoloji Güvenliği Akademisitarafından “Uluslararası Ekoloji Güvenliği Dalında En iyi Kuruluş” unvanına layık görülmüştür. Tiens Grubu, UNIDO (Birleşmiş Milletler Sanayi Kalkınma Teşkilatı) ve Dünya Çin Ticaret Birlik Derneği tarafından “Yeşil Medeniyete Katkıda Bulunan Kuruluş” ödülü ile onurlandırılmış ve bazı ürünleri de Çevre Koruma Bakanlığı tarafından sertifikalı çevre etiketine sahip olmaya layık görülmüştür.

10 küsür yıldır inişler ve çıkışlar yaşayan Tiens Grubu, her zaman sosyal güvenilirliğini aklında tutmuştur ve buna göre davranmıştır. “Toplumdan, Toplum İçin” – Tiens Grubu Çin’deki ve dünyadaki toplum refahını iyileştirmeyi kendine görev edinmiştir Bugüne kadar, 1.5 milyar RBM’yi (~ 176 milyon €) sosyal yardım ve kamu refahına yönelik projelere yatırmıştır.

2 thoughts on “TIENS GENEL BİLGİLER”

 1. Metin Dinç

  İyiki sizin gibi bir insanı tanımışım bay Lı Jı Yuan ve sizin sayenizde tiens şirketine ortak olmuş böyle güzel ürünleri gördüm gerçekten sağlık denildımı aklıma tiens gelecektir.👏👏👏👍👍👍💐💐💐

Yorum bırakın

Verified by MonsterInsights