SATIŞ KAPAMADA 3 ETKİLİ ANAHTAR Altın Aslan Mevlüt EREN

🎗Satış kapama da(Sunumu kayıtla sonuçlandırma) her kapıyı açan 3 anahtar🎗(Değeri: 10000$)(İşe yaramazsa ücret iade garantisi vardır-İban atın yeter)😂😂😂😂😂😂😂

Satış kapamada öncelikle açmadığınız şeyi kapatamazsınız. Satış tam anlamıyla bir iletişimdir.  Konuşmak veya ses çıkartmak iletişim değildir. Çok konuşan değil, doğru sorular soran iyi dinleyen kişiler iyi bir satıcı olurlar. Dinleme:     

🎗1- Pasif dinleme: Sadece dinliyor gibi yapar. Sürekli kendisi konuşur, başkaları konuşurken bile kendisinin ne söyleyeceğini düşünür. Adaya sürekli bilgiler verip konuşarak bunaltır.

 🎗2- Aktif dinleme: El, yüz, mimik ve onay ifadeleri ile sürece katılır, sorular sorar.

🎗3-Aktif empatik dinleme: Merkeze sunum yaptığı kişiyi koyarak, onun ihtiyaçlarını keşfedip problemlerini çözmeye odaklanır, doğru sorular sorarak fırsatı görmesini sağlar.

🎗İnsanlar sadece ihtiyacı olduğunda veya ihtiyacı olabileceğini anladığında satın alırlar. Ana işimiz, ya insanların bizim ürün ve işimize ihtiyacı vardır, ya da insanların bizim ürün ve işimize ihtiyacı olabileceğini düşündürtmektir. Bunun yolu akıllı sorular sormaktır.

🎗1-Doğurgan sorular: Muhatabın duygularını dile getirmesini sağlayan açık uçlu sorulardır. 

Örneğin: Değişen dünya düzeninde online ticaretin önemi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Daha önce girişimcilik faaliyetinde bulunduğunuz mu, veya bir ticari deneyim yaşadınız mı?

Daha önce kendinize ait bir işiniz oldu mu?

🎗2-Kısır sorular: Evet veya hayır cevabıyla sonuçlanan kapalı uçlu kalem sorulardır.

Pedi beğendiniz mi? Evet

Şirket güzel mi? Hayır

🎗Sunum esnasında en önemli şey soracağınız doğurgan sorular ile muhatabınızın sizi “aktif empatik” bir dinleme ile dinlemesini sağlamaktır. 

🎗İnsanlar sizi ya duyarlar ya da dinlerler. İnsanlar gün içersinde yüzlerce ses duyarlar ama yalnızca dikkat kestiklerini dinlerler. Peki insanlar sizi nasıl dinlerler? Sorduğunuz sorular ve verdiğiniz merak uyandırıcı bilgiler sayesinde dinlerler. 

🎗Fiyat insanların ödediği, değer ise satın aldıkları şeydir. Biz değeri satarız. Değeri satarsınız istediğiniz fiyata her şeyi satarsınız. Örneğin sunum esnasında sadece ped demosu yapıp giriş paket fiyatını isteyen kişi işimizin değerini, kazanç planını ve adayının bu işe girdiğinde sahip olacağı imkanları, onun bir iş kurduğunu anlatamamış vizyonu gösterememiştir. Fiyat değil, değeri satmayı öğrenmelisiniz. 

🎗Özet: Satış kapama da her kapıyı açan üç anahtar

1-İletişim-Aktif empatik dinleme

2-Doğurgan ve doğru sorular sorarak, muhatabınızın ihtiyaç ve problemlerini keşfetme, öğrenme

3-Fiyat değil, değeri satma.

✋✋✋Değerli liderlerim çok pratik saha, sunumlar ve üst liderlerinizin desteğiyle lütfen bu üç özelliğinizi geliştirmeye çalışın, %100 sonuç aldığınızı kesinlikle göreceksiniz. Bütün ekip arkadaşlarımıza başarılar diliyorum bol kayıtlar bol kazançlar. 

🎤Ricam: 10000$ istemiyorum. 😂Bedeli şu: Lütfen sadece ekip arkadaşlarınıza grup toplantılarında, eğitimlerde işleyerek içselleştirmelerini ve öğrenmelerini sağlayınız. ✋✋✋

Yorum bırakın