NUTRİENT KALSİYUM TOZ

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Kalsiyumu insan vücudunun temeli saymaktadır. WHO ya göre sağlıklı olmanın temel koşulları şunlardır:

 1. Dengeli Beslenme
 2. Egzersiz(Spor)
 3. Yeterli Uyku 
 4. Zihinsel Sağlık

Çağımızda gıda takviyelerine olan ihtiyaç gittikçe artmaktadır. 

Etrafımızı saran radyasyondan, çevre kirliliğine; hızlı büyümeden, tarım ve hayvancılıkta kullanılan kimyasallar ve düzensiz ilaçlamalar gıda takviyelerini vazgeçilmez hale getirmiştir.

Örneğin eskiden normal gelişimi ile civciv bir yılda tavuğa dönüşüyorken, şimdilerde kullanılan suni yöntemlerle bir civciv 28 günde tavuğa  dönüşebilmektedir.

Başka bir örnekte de ABD de yapılan bir çalışmayı incelediğimizde gıdalardaki besin değerinin 10 yıl öncesine göre 1/10 a düştüğü kaydedilmiştir. Yani eskiden 1 elmadan alınan vitamin ve mineral için şimdilerde 10 elma yemek gerekmektedir. 

Hastalık  sebeplerine bakıldığında genetik faktörler %1 iken, yetersiz beslenme %99  u göstermektedir. En büyük hastalık sebebi olan bağışıklığın düşük olması da yine yetersiz beslenmeden kaynaklanmaktadır.

ABD uzmanlarına göre teknoloji geliştikçe doğayı yok etmektedir. Bu yüzden sağlık uzmanları da 21. Yüzyıl takviye edici gıda devri olduğunu ifade etmektedirler.

Bu bağlamda KALSİYUM 7 büyük elementin 1. si kabul edilmektedir.

Her ülkede var olan kısırlık sorunu Türkiye de de giderek artış göstermektedir. Erkekler yönüyle bakıldığında bu sorunun önemli bir sebebi spermlerin yapısıyla ilgilidir. Spermlerin kafası ve kuyruğu vardır. Kafasının DNA sında kalsiyum vardır. Milyonlarca spermden yeterince Kalsiyum içeren ve sertliği uygun olan yumurtaya girebilir. Sperm yumurtaya girmeyi başarsa bile yumurta kalsiyum ile beslenmemiş ise döllenme yine gerçekleşmeyebilir. Erkek ve kadında kalsiyum eksikliği döllenmeyi etkileyen önemli bir mineraldir. O yüzden bebek düşünen kadın ve erkek minimum 3 ay önce KALSİYUM kullanmaya başlamalıdır.

KALSİYUM EĞİTİMİ Gıda Müh. Dr.Nihal ŞİMŞEKLİ

KALSİYUM EĞİTİMİ Biyolog Gülseren BALKAŞ

KALSİYUM TOZ DEMOSU Altın Aslan İsmigül EREN

KALSİYUM EĞİTİMİ Wang YUMEI

Aylık Haftalık Günlük
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Events for 1st Ocak
Etkinlik Yok
Events for 2nd Ocak
Etkinlik Yok
Events for 3rd Ocak
Etkinlik Yok
Events for 4th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 5th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 6th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 7th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 8th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 9th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 10th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 11th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 12th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 13th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 14th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 15th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 16th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 17th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 18th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 19th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 20th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 21st Ocak
Etkinlik Yok
Events for 22nd Ocak
Etkinlik Yok
Events for 23rd Ocak
Etkinlik Yok
Events for 24th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 25th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 26th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 27th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 28th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 29th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 30th Ocak
Etkinlik Yok
Events for 31st Ocak
Etkinlik Yok
Etkinlik bulunamadı!

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Günlük Kalsiyum İhtiyacı (mg bazında)

Vücut kendisi kalsiyum üretmediğinden dışarıdan alınması gerekir.Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) resmi verilerine dayanarak değişik yaş grupları için gerekli   kalsiyum ihtiyacı aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

KALSİYUMGünlük İhtiyaçGünlük alım miktarıGünlük eksik
0-1 YAŞ BEBEK400200200
ÇOCUK800400400
GENÇ1000500500
YETİŞKİN800500300
YAŞLILAR1200450750
HAMİLELER15005001000

Biz farkında olmasak da herkeste kalsiyum eksikliği vardır. Bilim adamları “bende kalsiyum eksikliği yok” diyen dünyalı değildir gibi iddialı bir açıklama yapmaktadırlar. İnsan vücudu kalsiyum üretemez, dışarıdan almak zorundadır. Sadece gıdalardan da bu ihtiyaç giderilemez. Yukarıdaki tabloda günlük alım miktarı bölümünde gıdalarla alabileceğimiz maximum miktar gösterilmektedir. 

Tiens Kalsiyum tozu 1 pakette 400mg içeriğe sahiptir. Yetişkinler için günlük 1 paket yeterlidir. Yaşlılarda emilim düştüğü için kalsiyum eksikliği daha fazla gözlemlenir.  Özellikle hamileler doğum sırasında vücutlarındaki kalsiyumun % 10 unu kaybederler.

 • Ürün tavsiye ederken tablodaki verileri dikkate alarak kalsiyum önerisinde bulunmalıyız.  Eğer “hiç kalsiyum takviyesi de almadım ama benim hiçbir şeyim yok” diyen biriyle karşılaşırsanız mutlaka WHO tarafından hazırlanan bu tabloyu kendisine gösterin. 
 • Sağlığını korumak isteyen bir yetişkine  (800-500=300mg eksik)  günlük 1 paket önermek yeterlidir.
 •  Ancak, eklem veya kemiklerinde problem olan bir yetişkine günlük 2 paket önermeliyiz. 
 • Yaşlı birine (1200-450=750 mg eksik)günde 2 paket gerekir

Tiens Kalsiyum tozunun hikayesi:

1993 den önce, WHO bilim adamlarına kalsiyum üzerinde çalışma görevi vermiş. Projenin amacı insan vücudunun en iyi emilim yapacağı kalsiyumu bulmakmış. 3 sene çalışılmış, ama bulunamamış. 1993 yılında Çinli bir bilim adamı insan vücudu tarafından kolayca emilebilen kalsiyum formülünü geliştirmiş. 

1995 yılında faaliyete geçen Tiens firmasının patronu Li Jinyuan bu formülün patentini hemen satın almıştır. Çin Sağlık ve Teknoloji  Araştırma Merkezi patent müracaatında bulunmuş ve dünyanın en verimli  kalsiyumu seçilmiştir. Uluslar arası en iyi kalsiyum unvanına sahiptir.Tiens  Kalsiyum tozu Tiens in ilk ve en çok satan ürünüdür. Tiens Kalsiyum konusunda dünyada 1 numaradır. 

KALSİYUM VÜCUTTA NASIL BULUNUR, NASIL ÇALIŞIR?

Vücut yapısı çok zekice çalışır. Bilgisayar gibidir. Kanda Kalsiyum eksikliği tespit edilir edilmez diğer bölgelerden kana  Kalsiyum takviye edilir. Peki nereden elde edilir bu kalsiyum?

Kalsiyum vücutta 2 çeşit olarak bulunur.

 • %99 Kombine Kalsiyum kemiklerde bulunur. %99 olan Kalsiyum 1-25 yaş aralığında şekillenen kemiklerde yer alır.
 • %1 Serbest Kalsiyum kanda bulunur. %1 olan Kalsiyum tüm vücudun çalışmasında görev alır ve besinlerden destek alır.

Vücut işlevleri için kandaki Kalsiyum kullanılır ve bu süreçte Kalsiyum eksikliği oluşursa ne olur?  Örneğin bir yetişkinin ihtiyacı 800 mg kalsiyum: 500 mg besinlerden almış olsa bile 300 mg lık bir açık kalır. İşte tam bu noktada dışarıdan takviye de alınmıyorsa beyin sinyal verir. Paratroid bezine giden sinyal doğrultusunda “kanda kalsiyum eksikliğim var” mesajı iletilir ve  kemikten kana kalsiyum taşınır. Yani dışarıdan takviye kalsiyum almazsak vücut kendi içinde halleder.

Yani kalsiyuma ihtiyacım yok dense de  vücudun içinde kemikten kana bir kalsiyum  geçişi yaşanmaktadır. Çocuklar, gençler düşse kimse farkı anlamaz. Ama yaşlı düştüğünde hemen kırık oluşur; çünkü yaşlanana kadar her gün kemikten kana kalsiyum taşınmıştır. Yaşlı hastaneye gittiğinde hekim hemen kemik erimesi teşhisi koyar bu yüzden.Şimdi seçiminizi yapın. Yaşlanıp kemik erimesi başlayınca doktora mı gideceksiniz, yoksa bugün itibariyle takviye kalsiyum mu kullanmayı tercih edersiniz?Bu döngüde paratroid bezi çok çalışmaktan aşırı yorulur, sonucunda aşırı çalışmaktan hiperaktif olur. Kişi bir gün çok eksik kalıp bir gün biraz kalsiyum alırsa vücut zorlanır. Dün 300 mg eksik var, bugün 200 mg eksik varsa paratroid bezi bunu eksik orana göre algılamaya devam eder. Ama vücuda giren sabitlenirse paratroid bezi de yorulmamış olur. 

Kandaki kalsiyum oranı dengesiz bir şekilde yükseldiğinde kalp ritim bozukluğu oluşur. Paratroid bezi sağlamsa bunu dengeleyebilir. 

Paratroid bezi ters yönde çalışarak kanda olan fazla kalsiyumu kemiğe geri gönderir. Kandan tekrar kemiğe gelen kalsiyum her zaman iyi olmaz; yağ gibi kötü maddelerle karşılaşmıştır ve kemik bunu hemen kabul etmez. Kana da geri dönemez ve bu kötü maddeler kemiğe yapışır ve kemik mahmuzları denen çıkıntılar oluşur. Kemiklerde şekil bozuklukları oluşur.  

 • Arterioskleroz 
 • Yüksek tansiyon                                
 • Kemik Hiperplazisi 
 • Trombösü                      
 • Kemik Mahmuzları ndan 
 • Diyabet       kaynaklı bazı hastalıklar
 • Serebral Enfarktüs
 • Kalp Enfarktüsü

Damardaki  sürekli geçişlerden damar  daralması ve sertleşmesi –kalınlaşması oluşur. Çünkü kandaki kalsiyum kemiğe geçmeye çalışır, kabul edilmeyince tekrar kana döner. Buna kalsiyum göçü denir ve bu süreçte bazı hastalıklar kaçınılmaz olur. 

Kalsiyum eksikliği 100 den fazla hastalığın sebebidir. Günlük kalsiyum alımı eksikliği giderdiği için kalsiyum göçü de engellenmiş olur ve böylece kalsiyum eksikliğinden kaynaklı pek çok hastalık engellenmiş olur.

  Kalsiyum Eksikliğinden kaynaklanan Hastalıklar

 1. Metabolik kemik hastalıkları . kemikte ne sorun olursa olsun ilk tavsiye edilecek ürün kalsiyumdur.
 2. Endokrin hastalıkları. Kadınlarda oluşan metabolik hastalıklar. 40 yaşından sonra kadınlarda  hassasiyet gelişir. Belli bir yaştan sonra kadınlar metabolik hastalıklar yaşamaya başlarlar. Bu süreç 35 yaşında başlar ve yaklaşık 30 yıl sürer. Çünkü hormonlar düşmeye başlar. Bu süreç çok önemlidir.

35-45 yaş arası menopoz öncesi dönem kabul edilir. 

45-55 yaş arası menopoz dönemi

55-65 yaş arası menopoz sonrası

 1. Kardiyovasküler bozukluklar

Gerginlik ve stres oluşur. Çünkü kalsiyum eksikliğinden kalp ritmi bozulur ve bu da kadınlarda psikolojiyi de etkiler. Bu yüzden kadınların kalsiyuma daha fazla ihtiyacı vardır. 

Kalp ritim bozukluğu yaşayan kadınlar özellikle huysuzdur.

 1. Sinir sistemi sorunları. 

Yetersiz uyku. Sinirler arası aktarım iyi olmayınca uyku bozukluğu başlar. 

 1. Sindirim sistemi sorunları

Kalsiyum kasların hareketi için çok önemlidir. Kalsiyum eksikliği olduğunda ince ve kalın bağırsaklar iyi çalışamazlar ve sindirim problemleri ortaya çıkar.

 1. Solunum hastalıkları
 2. Üriner sistem sorunları
 3. Üreme sistemi sorunları
 4. Duyu organlarına etkisi (Örneğin görme bozukluğu)
 5. Bağışıklık sistemi sorunları
 6. Kan dolaşım sistemi hastalıkları
 7. Kanser hastalıklarının oluşumu

Tüm dünya kanser ve tümör oluşumundan korkuyor. 

Bir kanser hücresinin pirinç büyüklüğüne ulaşması için 3-5 sene gerekir. Pirinç büyüklüğündeki hücre 1 senede yumurta büyüklüğüne ulaşabilir. Yumurta büyüklüğündeki ise 7 ayda yumruk büyüklüğüne ulaşır. 

Aslında çok zamanımız var kanser hücresinin oluşumunu engellemek için. Vücudumuzdaki iyi hücreler oksijensiz ve besinsiz kalınca kötüleşmeye başlar. Bu kötü hücreler kanseri oluşturur. Hasta olmadan önce tedbir almak önemli .

Kalsiyum Formlarının Karşılaştırmalı Analizi

 • Hammadde yönünden
 • İşleme yöntemi yönünden
 • Varoluş şekli yönünden

Kısaca bunlara değinelim: 

 1. Kalsiyumun kaynağı organik olmalı. Tiens kalsiyumu sığır omurgasından elde edilir.  Çünkü sığır büyükbaştır ve kalsiyum oluşumu insana benzer, ayrıca başka besinler de içerir; 54 mineral ve 18 çeşit aminoasit gibi. Piyasadaki kalsiyumların çoğu inorganiktir. Kireç taşı, mermer ve deniz kabuklarından üretilirler. Bazıları da tavuk-balık kemiğinden üretilmektedir.
 2. Tiens kalsiyum bio-enzimatik yöntemle üretilir. Bu en doğal yöntemdir. Sindirimi kolaydır, vücut tarafından kolay absorbe edilir. Hayvanların kemikleri mekanik yöntemler kullanılarak bir kemik bulamacı oluşturulur. Çeşitli aktif enzimler eklenerek saflaştırılır.
 3. Kalsiyumun varoluş şekli: piyasadaki kalsiyumlar moleküler tip tir.  Emilimi zordur, fiziksel güç harcatır. Vücut kendi uğraşıp iyon haline getirir. Tavsiye edilmez. Çin de hayvanlara verilir, insanlara yasaktır. Örneğin yumurta kabuğu çok yüksek kalsiyum içerir. Ama bu moleküler tipte bir kalsiyum olduğundan insan tarafından sindirimi zordur. En fazla %20 sindirilir. Piyasadakiler en fazla %50 oranında sindirilir. 

Bu yüzden Çin de bunlar hayvan besinidir, insanlara verilmez.İyonik tip kalsiyum midede salınır, asit ve alkali ile nötrleştirilir, bu emilimi etkiler. Bu şekilde midede vb. oksijenle birleşince taşlaşır. Böbrek taşı vb. de oluşur.

Tiens Kalsiyumu: komplex (Çince tutmak anlamına gelir ) türü bir kalsiyumdur. İnce bağırsakta salınan kalsiyum iyonları tamamen emilir. Aminoasitlerle birleşir. 

Tiens Kalsiyumu YEŞİL ÜRÜN dür. Fazla tüketimi kanda veya diğer iç organlarda taşa dönüşmez. Bu yüzden WHO Tiens kalsiyumuna yeşil ürün demiştir. 

WHO her sene Dünya Kalsiyum Haritası oluşturur. İlk günden bu zamana kadar Tiens kalsiyumu hammadde ve varoluş şekli bakımından formülü aynı olduğundan, insan vücuduna en uygun olduğundan WHO tarafından her yıl KALSİYUM KRALI olarak seçilmektedir. 

Kalsiyumun 6 Önemli Fonksiyonu Nedir?

 • Kalp ritminin düzenlenmesi 
 • Sinir sinyalleri arasında iletimin sağlanması
 • Kas aktivitelerinin korunması
 • Beyaz kan hücrelerinin aktivitesi,
 • Bağışıklık sistemini destekler
 • Kanın pıhtılaşmasına yardımcıdır
 • Hücre fonksiyonlarına destek verir.

Tiens Kalsiyum’un Farkı/Avantajı Nedir ?

 • Sığır omurgasından üretilmiştir. 
 • Diğer kalsiyumlar, kireç taşı gibi kimyasal formdaki ham maddelerden üretilmiştir.
 • Çok yüksek fonksiyonlu tam bir besin kaynağıdır. 
 • 54 mineral ve 18 çeşit aminoasit içerir. 
 • Yüksek kalsiyum içeriğine sahiptir. 1 pakette 400 mg.
 • Emilim oranı yüksektir. %95
 • Uluslararası standartlara uygun üretilmiştir. 
 • Kalsiyum ve fosforun ideal oranı 2 ye 1 dir. 
 • Sığır omurgasındaki oran idealdir:2 kalsiyum 1 fosfor.
 • Güzel bir tadı vardır.
 • Piyasadaki ürünler kandaki kalsiyumu tamamlasa da kemik kalsiyumunu tamamlayamaz. Tiens kalsiyumu ikisini de tamamlar.
 • Anti-oksidan (cildi temiz parlak yapar)
 • Anti-aging (yaşıtlarına göre genç gösterir)
 • Cilt görünümüne katkısı vardır (cilt lekelerini giderir

Nasıl Kullanalım ?

 • Yemekten, özellikle sabah kahvaltıdan yarım saat sonra alınmalıdır. Yemekten önce alınırsa mide asidini arttırır.
 • Su bardağına 60-70 derece sıcak su konur. Sonra Tiens kalsiyumu sıcak suyun üzerine dökülür. Toz sıcak suyun içinde hızlı bir şekilde çözünür. Enzimlerin ölmemesi, aktifleşmesi için önce  bardağa sıcak suyun konulması sonra kalsiyumun eklenmesi önemlidir.
 • Bizim kalsiyumumuz 15 yaş üstü için uygundur.