NM’de SÜREKLİLİK BAŞARIYI GETİRİR Altın Aslan Mevlüt Eren

🎗💐Günaydın değerli liderlerim kalbinizinde  yüzünüzle beraber güldüğü harika bir gün olsun…Bugünlerde bir şeylerde zorlanıyorsanız bu gayet doğaldır. Kariyer, ekip büyüdükçe elbette bazı şeyler zorlaşır. Bu bütün hayatta böyledir. Eğer hayatınızda bir şeyler zorlaşıyorsa bir üst seviyeye hoşgeldiniz demektir. Ama denemeye devam etmeli. Dünyadaki en önemli şeylerin çoğu hiç umut gözükmediği halde denemeye devam eden insanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Çünkü o kişi odaklanmış, hedefe kilitlenmiştir, ilerlemek istiyordur. Çok ilerlemek isteyen insanın diğerlerinden biraz daha çok acı çekmesi gerekir. Bir gün dönüp geçmişe baktığınızda en güzel yıllarınızın mücadele ile geçen yıllar olduğunu göreceksiniz. Ama hayat mücadelesinin ve sıkıntıların yaşandığı bir  dönemde insan bu durumu stres, olarak adlandırır ve bazen isyanlar içinde yaşar. Oysa imtihanlardayım, mücadeledeyim ve zaten hayat bu dese kurtulacaktır. Çünkü zafer ve mutluluk insanlar arasında nöbet değiştirebilir. Ölümün olduğu dünyada hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında. Mutlu olmak ve  ölümsüz olmak mümkündür ve gayet basittir. Kendimiz için yaptığımız şeyler bizimle beraber ölüp gider ama dünya ve başkaları için yaptıklarımız ise ölümsüzdür. İnsanı da gerçek mutlu eden işte sadece bu mutluluktur, ölümsüzlüktür. O halde vazgeçemeyiz. İkinci bir seçeneğimiz ve tercihimiz yokmuşçasına bir seçiş ve tercihte bulunmalıyız. Her seçiş, bir vazgeçiştir. Bir şey istiyorsanız peşinini bırakmayın o kadar. Harekete geçmedikçe hayallerimiz gerçekleşmez.

🎗Önce aklında bir terazi hayal et. Ve o terazinin bir kefesine:

Network ile elde edebileceğin tüm hayallerini koy; alacağın arabayı, oturmak istediğin evi, ailene olacak katkını, yaşam standartını, gezip göreceğin ülkeleri, yapacağın çocuklarına sunacağın hayatı ve istediğin başka ne varsa her şeyi.

 Diğer kefeye ise;

istisnasız her gün düzenli olarak bu ticarete ayırman gereken minimum 2-4 saati, network marketingi en ince ayrıntısına kadar öğrenmek için harcayacağın zamanı, eğitim ve toplantılara kesinlikle katılmayı ve bu işi bilen birinin yanında çırak olmayı(egosuzca, öğrenmeye aç şekilde, hatalar yapmaya hazır biçimde), insanlardan duyacağın tüm negatifleri, defalarca reddedilmeyi, moral bozukluklarını, zorlukları koy.

 Tüm o hayallerin için bunlara katlanmaya değer mi değmez mi? Bunun cevabını düşün ve ona göre kararını ver! Sonrasında ise bunları kendine her gün hatırlat. Göreceksin ki, bunu yaparak kafanda bazı şeyler somutlaşacak, kendine ve yaptığın işe olan inancın artacak.👍👍👍

Yorum bırakın