NM’de SONUÇ ODAKLI OLMAK Altın Aslan Mevlüt Eren

GÜNAYDIN UT AİLEM🌹

🎗1-NM de sonuç odaklı olmak gerekir. Süreç olmadan sonucu sevmek olmaz. Süreç yasası var. 2-3 yıl emek ve gayret ile gelinebilen yerlere üç ayda gelmeyi ummak elbette doğru olmaz. Süreci severseniz sonuç kendiliğinden gelir. Sürekli gelişmeli ve dönüşmelisiniz.

🎗2-Bu sektörün en önemli sırrı kopyalamaktır. Bireysel özelliklerinizin hiç bir önemi yoktur. Sistemin ve kopyalamanın önemi vardır. Karmaşıklık bir işin en büyük düşmanıdır. Sistem ve süreçler ile ilgili net olmalısınız. Yapmamız gereken ekibimize katılan adaylarımızın hızlıca başarılı olması için gerekli şartları oluşturmaktır. Bu işi kurmak için yapmanız gereken şeylerde, öğretmeniz gerekenlerde, uygulamanız gerekenlerde %100 net misiniz. Bir kopyalama oluşturmanın başlangıç adımı ortada takip edilecek net bir sistemin olmasıdır. Kişilere takip edebilecekleri net sistem ve süreç adımlarını vermemiz gerekiyor. Herkes aynı sistem ve süreç planını takip etmeli. Herkes kendi sistemini kurmaya çalışır ve daha havalı olacağını düşünürse kafa karışıklığı olur ve kopyalanamaz. Yapman ve öğrenmen gereken şeyler şunlardır diyecek kadar net olmalıyız.(Video, slayt vs) Herhangi bir kişinin yapabileceği ve takip edebileceği kadar kolay bir sisteminiz olmalı. Herkes üzerine bir şey koyarsa, her lider bir şey eklerse sistem karmaşıklaşır. Sistemin içinde olup takıma entegre olmak ve bunun konforunu çıkartmak en güzel şeydir. 

🎗3-NM de ekibinizi korkularınızla değil coşkularınızla kurarsınız.

🎗4-NM de maalesef son dakikacılar vardır. Bütün organizasyonları kendileri gibi son dakikacı olur. Bir toplantıya 5 dakika erken gitmiyorsan 10 dakika geç kalmışsın demektir. Toplantılara hiçbir zaman zamanında katılmayan ve bunu alışkanlık haline getiren kişiler görürsünüz. Ekibinizde nasıl bir kültür oluşturmak istiyorsanız öyle bir kültürün parçası olmalısınız. Son dakikaya kalmak aslında karar vermemektir.(Akademi, grup toplantısı vb) Kendiniz gibi bir kültür oluşturmak istiyorsanız dakiklik şarttır.

🎗5-Bu sektörde önceden eğitimli, diplomalı olmak şart değildir ama NM sürecinde eğitim almak ve kişisel gelişiminizi tamamlama yolunda süreçleri takip etmek şarttır.

🎗6-Beklentiye girmeyin, beklentisizliğin ve kendinizi terk etmenin inanılmaz bir büyüsü vardır. Vaadlerde bulunmayın. Beklentiler hayal kırıklığı oluşturur. Bir şirket kurdunuz ve en tepede siz varsınız. Hiç kimseden işinizi  kurma, adam atma, kol kurma, promosyon, yerime çalışma, teşekkür vb beklemeyin. Gerçek lider ve sponsorlar bunu zaten yapacaktır, yapmıyorsa sistem onu zaten dışarı atar. Ama eğitim vb bekleyebilirsiniz.

🎗7-Bu sektöre büyük bir beklentiyle binlerce insan girer ve bir müddet sonra yok olur gider. Çünkü o bir iş, ödülü almak istiyoruz ama bedeli ödemek istemiyoruz. Niyetleniyoruz, istiyoruz ama adanmıyoruz. Adanmada zorluklar var. Pes etmek yok. Günde bir iki saat çalışalım insanların 40 yılda sahip olamadıklarına sahip olalım, oturmadıkları evlerde oturalım, binmedikleri arabalara binelim, böyle bir hayat olabilir mi? Süreç yasası vardır. Bu işin kanunu vardır. Başarısız insan yoktur. Henüz başarının yolunu keşfedememiş insanlar vardır. Dünyada nerede bir başarı varsa arkasında adanmışlık vardır. Niyetlenme mi?adanma mı?

🎗8-Size gelir ve kariyer getirecek aktiviteleri aksatmadan çakılı rutinler halinde her gün, hafta ve her ay ekibinize yapmalısınız(akademi, grup toplantısı, ödül töreni, eğitimler, sunumlar vb)

Yorum bırakın