NM’de PARAYI ÖNCE GİRENLER Mİ KAZANIR ? Altın Aslan Mevlüt Eren

🎗1- Network marketing de paranın çoğunu yukarıdakiler mi kazanır? Aslında bu klasik ticaret için böyledir. Bütün şirketlerde paranın çoğunu üst düzey yöneticiler kazanır. Her endüstride paranın çoğunu ancak bir kaç kişi kazanır. Her endüstride, her şirkette, her ülkede paranın çoğunu bir kaç kişi kazanır. Bu ticari anlayış dünyanın her tarafında klasik ticarette böyledir. Bu ticari kast sistemi; sermaye yetersizliğinden, köşe başlarının zamanında tutulmuş olması, standart alınan maaşlar ve potansiyelinizi ortaya koyamama sebebiyle hiç değişmez. Kısacası bu durumu tersine çevirmek ve değiştirmek, klasik ticarette imkansız denecek kadar zordur.

🎗Ama bu durum network marketing de böyle değildir. Gerekli donanım ve becerileri, eğitimleri edinen ve sahada olan herkes kazanabilir. O halde bu durumdan şikayet etmek yerine NM de kariyer ve kazanç da en üstteki kişilerin kabiliyet ve donanımlarına sahip olmak, orada yer almak en makul çözümdür. Network marketing de ödemeler üretkenliği ödüllendirecek şekilde planlanmıştır. Hiçbir şey yapmazsınız elbet hiçbir şey kazanamazsınz. Az çabalarsanız az kazanırsınız, çok çabalarsanız çok kazanırsınız. Zaten başka türlü çalışanların emeklerini nasıl karşılayıp ödüllendirebilirizki. Düşünün biz bir şirket açıyoruz ve en az üretenin, en az çalışanın, en çok kazanacağını söylüyoruz. Buna kim inanır? Network marketing performans standartlarına göre bir ödeme yapar. Kaç kişi yüksek standartta para kazanacak sorusunun cevabı “kaç kişi o standartta çalışırsa”dır. Network marketing de klasik ticarette olduğu gibi performans veya gelirlerde hiç kimseye bir sınırlama ve kısıtlama getirilmez, herkesin önü açıktır ve bir limit yoktur. İstenen performans standartlarına ulaşan herkes o standartların keyfini sürebilir. Bu da mümkün olan en adaletli prim veya gelir dağılımlarından bir tanesidir. 

🎗İkinci soru ise NM de paranın çoğunu işe önce girenler mi kazanmaktadır? Aslında bu bütün sektörlerde böyledir ama bunun geçerli olmadığı tek bir sektör vardır oda network marketingdir. Örneğin emlak sektöründe bir evi 200.000 TL’ye alıp 300.000 TL’ye sattığınız da sizden sonra ev alandan kazanç sağlamıyormusunuz. O evi önce aldığınız için para kazanıyorsunuz. Ama bu durum NM de çok farklıdır. Benim kendi organizasyonumda bile, bu işe önce girenlerden daha çok kazanan, daha yüksek kariyerlere gelen, sponsorlarını geçen onlarca  lider vardır. Bu gayet doğaldır çünkü onlar daha çok performans göstermiş ve daha çok üretken olmuşlardır, gerekli eğitim ve donanımlara sahip olmuşlardır, sahada koşturmuş, demo yapmış, akademilere katılmış, eğitimleri kaçırmamışlardır. İşte bu durum bizlere bir fırsat eşitliği sağlar ve herkesin herkesi geçebilmesine imkan tanır. Bu da gerçeklerle efsaneler ve söylentiler arasındaki ayrımı farketmemize yardımcı olur.

Yorum bırakın