NM’de BİR TAKIM OLARAK ÇALIŞABİLMEK Altın Aslan Mevlüt EREN

1-İşimizde önemli olan büyük resmi görmenizdir. Çok büyük cirolar çeviren bir dağıtım ve organizasyon ağı kurabilirsiniz. Bu işi öğrenebileceğinizden ve başarabileceğinizden hiçbir endişeniz olmasın. İşimiz kendi geleceğinizi belirleme imkanı veren bir iştir. 

2-Bu işe başladığınızda kişisel müşteri hizmetleri temsilciniz olur yani sponsorunuz ve üst liderleriniz. Bu imkanı çok iyi değerlendirmelisiniz. Bu işle tanıştığınızda şu üç seçenek dışında hiçbir riskiniz yoktur.

1-Yıllardır deneyimlenen harika sonuçlar veren ürünlerle tanıştınız kullanırsınız.

2-Bu ürünleri hem kullanıp hem de etrafınızdaki insanlara tavsiye edip satışını yapabilirsiniz.

3-Organizasyon kurup bir iş modeli olarak bu işi öğrenir öğretir ve çok büyük cirolar çevirip güzel paralar kazanırsınız. Bu işi sadece kendiniz için yapın. Adanmışçasına bir kere daha denemeye var mısınız?

3-Para kazanma zengin olma finansal özgürlüğünü sağlama bu dünyadaki verilen sınırsız nimetlerden gereği gibi istifade etme kötü bir şey olamaz. Bilinçaltınızda zenginliğin, çok para kazanmanın kötü bir şey olduğu algısı varsa bu işi başaramazsınız. Malı mülkü kalbinize koymayın yeter, amacınıza ulaştıran vesileler olsun hepsi bu kadar.

4-Bir şeyi konuştuğun kadar yürümezsen başarılı olamazsın. Gerçek bir adanmayı bir örnekle anlatalım. Size gelip deseler:” İki yıl içinde altın aslan olmazsan çok sevdiğin evladın ölecek” lütfen söyleyin günde kaç saat uyursunuz. Lütfen kendinize sorun bir yıl sonra hangi kariyer ve kazançta olmayı istiyorsunuz ve bundan daha önemlisi bu kariyer ve kazanç sizin için ne anlam ifade ediyor? Neden istiyorsunuz? İşte bu gerçek nedeninizi bulamadıysanız çalışamazsınız. Evet meşhurdur acı yoksa kazanç da yoktur. Cesaret yoksa zaferde yoktur. Bu işi yaparken acı çekiyorsanız gerçek bir derdiniz varsa gerçekten başarılı olursunuz. Lütfen bu işi yaparken çektiğiniz acıyı söyler misiniz? 

5-Ekip olmayı ifade eden mantalite şudur: “Ben sizim, sizde bensiniz”Evet altı ekiplerimizi en az kendimiz kadar düşünmeli, kendimizi unutmalı onların her şeyi ile ilgilenerek ızdıraplarını çekmeli onları yetiştirme ve onlara kazandırma kaygımız, ızdırabımız olmalı. Lider neyse organizasyonu onun kopyasıdır. Organizasyonunuz sizin aynanızdır, kendinizi görmek istiyorsanız ekibinize bakın yeter.

6-İşimizde takım olabilmek bir takımın üyesi olarak hakkını vermek bir bütünün parçası olarak aidiyet ve liyakat çok önemlidir. Akademide grup toplantısında liderlerinizin yanında sunumlarda sergilediğiniz performansı tek başınıza kaldığınızda sergileyebiliyor musunuz? Birbirinize gerçekten sıkı sıkı kenetlenmelisiniz bir surdaki taşlar gibi herkesin bireysel bir sorumluluğu vardır.

Yorum bırakın