NM’de BAŞARININ OLMAZSA OLMAZLARI Altın Aslan Mevlüt Eren

1-Liderlik ortalamanın üstünde olmak için verilen mücadeledir.

İşin doğru olması başka bir şey işi doğru yapmak başka bir şey

2-Az insanla çok konuşmak değil çok insanla az konuşmak önemlidir.

Eğer ekibini eğitime bir akademiye toplantıya götüremediysen bunun tek bir nedeni vardır, demek yeterince anlatamadın.

3-Network’ü klasik ticaretten ayıran en önemli iki şey kopyalama ve zaman kaldıracıdır.

Ekipler söylediğinizi değil yaptığınızı yapar.

4-Bazları networkü aklıyla bazıları kalbiyle bazıları da ikisini kesiştirerek yapar.

5-Pozitif olmalı şikayet eden değil her zaman çözüm odaklı olmalıyız.

6-Bazen az sayıda insanla çok insana bazen de çok sayıda insanla çok insana ulaşırsınız. Çalışan liderlerinizi bulmak buna bağlıdır.

7-Sorumluluk duygumuz ve çalışma tarzımız her aşamada ve kariyerde değişir ve gelişir eğer kariyeri ve ekibi büyümesine rağmen aynı sorumluluk duygusuyla çalışıyorsa işini büyütemez.

İşinizi büyütmeniz ne kadar büyük düşündüğünüze ve daha büyük sorumluluk almanıza bağlı büyük düşünürseniz güneşin doğuşunu bile iki defa izleyebilirsiniz.

8-Network de başlama ve bağlanma evreleri vardır. Büyük deneyimler ve başarılar yaşayan insanlarla oturmadan bir araya gelmeden bağlanma hazzını almanız mümkün değildir.

9-Yanlış vaatlerde bulunarak kendinizin ve işinizin prestijini düşürmeyin. Bu işte çok büyük paralar kazanmanız için tam zamanlı çalışıyorsanız minimum yarı zamanlı çalışıyorsanız dört yıla ihtiyacınız var.

10-İyilikte kopyalanır kötülükte kopyalanır. Siz ne yaparsınız ekibinizde onu yapar.

İnsanlar duydukları ve gördükleri ile değil yaptıklarıyla güçlüdür.

Kendinin ve ailenin ekonomik özgürlüğünü sağlayacak bir fırsat buldun mu? Derken sen bunu inanarak ve yaşayarak söylemiyorsan bu karşıya geçmez.

11-Ne kadar mutlu olursan ol Network de daha mutlu olursun ne kadar zengin olursan ol Network de daha zengin olursun.

12-Yeraltı kaynaklarından ziyade yerüstü kaynaklarına odaklanmak gerekiyor. Network’de sermayeniz insanlar ve bu yerüstü kaynaklarıyla çok büyük işler başarıp devasa organizasyonlar kurabilirsiniz.

13-Bir süre sonra bu işin hazzını aldığınızda bir Networçüye başka bir iş yakıştıramayacaksınız. 200 milyar dolarlık ama çok yakında 1 trilyon dolarlık bir iş hacmine sahip bir sektörden bahsediyoruz.

14-Affetmeyi bilmeyen lider olamaz, ekip kuramaz, kursa da dağılır. Sadrınızı sinenizi geniş tutmalısınız. Bir arı topluluğu içerisinde bir arı sizi soksa beni hangi arı soktu diye onu mu ararsınız yoksa bir an önce iğneden mi kurtulursunuz. Arıyı affetmeden yani aramayı bırakmadan iğneyi çıkaramazsınız. Yer yer haksızlıkları adaletsizlikleri affetmeden kesinlikle ilerleyemezsiniz. Affetmezseniz ömür boyu nefret edersiniz.

15-Her insandan bir şeyler öğrenirsiniz bazılarından ne yapmanız gerektiğini bazılarından da ne yapmamanız gerektiğini. Yaşadığınız negatif olaylar ne yapmamanız gerektiğini öğreten öğretmenlerdir.

16-Bir ürün hikayesi başarı hikayesi oluşturursanız kendinizi iyi hissedersiniz ,iyi hissederseniz iyi hissettirirsiniz. Hiçbir geliriniz bile yoksa ürün hikayeniz varsa dünyaya meydan okursunuz. İnanmak güvenmektir eğer o ürüne güveniyorsanız bütün dünyayı arkanızdan getirmek için geriye kalan tek şart: Kendinizi geliştirmektir. Kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz arkanızdan o kadar büyük bir kitleyi getirirsiniz.

17-Ne kadar iyi bir karakter olduğunuz yaşadığınız zorluklara verdiğiniz tepkilerle davranışlara bağlıdır.

İnsanlar başarı veya başarısızlıkdan sorumlu değildir sorumlu olduğu en önemli şey tavır ve davranışlarıdır.

18-En büyük kişi, en büyüğünü de en küçüğünü de dinleyen kişidir. Herkesten istifade etmeye bakın. Sizden sonra başlayanlar sizden daha güzel şeyler bulabilir, onlara kulak vermelisiniz.

Mutlaka ortak akılla hareket etmeli, hiçbirimiz hepimiz kadar zeki değiliz.

Yorum bırakın