NM’de BAŞARI KORELASYONU Altın Aslan Mevlüt Eren

1-İlişkileriniz: Ekibinizle ve diğer insanlarla olan iletişim kaliteniz

2-Bilginiz: İşinizi daha iyi yapma ve öğrenme ve uygulama adına aldığınız eğitimler, kalitesi ve sürekliliği.

3-Aktifliğiniz: İşiniz adına icra edilen bütün etkinliklere katılımınız ve sahadaki  çalışmalarınız

=Başarınızı, belirler

🎗Eğer nedeniniz sizi ağlatmıyorsa 

emin olun sizi motive etmeyecektir. 

🎗Kesinlikle hiçbir şey öğretemeyeceğiniz kişiler kibirli olanlardır. En çok sorunu da bunlar çıkarır.

🎗Bütün ekibinizin eğitimine kendinizi adayın. Ama sadece teorik kesinlikle işe yaramayacaktır. Bol bol pratik ve saha ile takım arkadaşlarınız işini kusursuz eksiksiz yapıncaya kadar. İyi balıkçı olmak için çokça balık avlamak, iyi aşçı olmak için çokça yemek yapmak, iyi bir sporcu olmak için çok çağ antrenman yapmak gibi, işimizde de eğitimle beraber bolca pratik ve saha çok önemlidir. 

🎗Eğitim çok uzun olursa bir türlü mesleğe geçemezsiniz. İşte bu yüzden hiç para kazanamayan profesyoneller de vardır. Bir kişi sürekli sadece eğitim alıyor ve uygulamıyorsa kesinlikle işe yaramayacaktır. Bu işte eğitime eğilimi olmayan, eğitim almadan başaran hiç kimseyi görmedim. 

🎗Sakın herkese öğreteceğim, herkesi başarılı yapacağım diye kendinizi kasmayın, elbette bırakanlar, vazgeçenler, istemeyenler olacaktır. 

🎗Kötü takım veya kötü ekip yoktur, kötü lider vardır. Lider standartları koyan kişidir. Her geçen gün yükselen bir standart koyup ekibinizi alıştırmalısınız sonra tekrar standartları yükseltip ekibinizi alıştırmalısınız. Bu sürekli böyle devam etmeli.

Yorum bırakın