NETWORK MARKETING NE DEĞİLDİR? Altın Aslan Mevlüt EREN

🌹GÜNAYDIN DEĞERLİ LİDERLERİM🌹
🎗Network marketing ne değildir🎗
🎗1-Öncelikle network marketing bir yatırım modeli değildir. Ponzi ve piramit sistemlerde olduğu gibi kendi kendine değerlenecek, sadece adam getirdiğiniz için komisyon dağıtılan bir ticaret değildir. Emek vermediğiniz, çalışmadığınız sürece işinizi büyütemez para kazanamazsınız. Network marketingde kimse size adam getirdiğiniz için para vermez, ödeme sadece ürün aldığınız için veya birisinin ürün olmasına vesile olduğunuz için yapılır.
🎗2-Network marketing üye bulma veya adam ekleme kaydetme işte değildir. Evet belki sadece kayıt yaparak başlangıçta para kazanabilirsiniz ama uzun vadede başarılı olamazsınız. Eğer ben birilerini bulayım kaydedeyim onlar çalışsın ben de para kazanayım diye bu ticarete bakıyorsanız yanılıyorsunuz. Eğer böyle düşünüyorsanız kesinlikle bu ticareti yapmayın.
Bu işte başarılı olmak için doğru bir kafa yapısında olmak ve insanlarda doğru beklentiler oluşturarak konuşmak gerekiyor. Onlarla ilişkiler kurmanız ve onları yetiştirmeye zaman harcamanız gerekir. Bu iş, insan bulma değil insan kurma, yetiştirme, eğitime işidir.
🎗3-Network marketing kısa yoldan zengin olma işi değildir. Evet klasik ticarete göre çok daha kısa zamanda çok daha iyi gelirlere ulaşabilirsiniz. Fakat bunun için bir profesyonel gibi değişmek, eğitimler almak, çalışmak zorundasınız. Kendinizi yetiştirmeye eğitmeye ve ekibinizdeki insanları aynı şekilde eğitmeye ve yetiştirmeye zaman ayırmalısınız. Ama bu altı ayda köşeyi döneceğiniz anlamına gelmez, minimum iki yıl veya dört yıl sürebilir.
🎗4-Network marketing deneme yanılma işi de değildir. Bir çok insan bu işe bir deneyelim diye başlar. Bırakın herhangi bir işi deneyerek başarılı olunan bir tane hobi bile gösteremezsiniz. Dünyada hiçbir işte deneyerek başarılı olunmaz. Çünkü Network marketingde insanlara ürün, vizyon, enerji, tutku, inanç satarsınız. Peki “deneyen” bir insan nasıl bunları satabilir. Bu yüzden bu işte deneyerek başarılı olunmaz mutlaka karar vermiş olmak gerekir hem de gerçekten isteyerek ve adanarak bir karar. Bu işi denemek için başladığınızda sizlerde bir müddet sonra etrafınızdaki bir çok insan gibi ‘evet bizde bir dönem network marketing denemiştik’ diyen başarısız insanlar arasında kendinizi bulursunuz. Bunun için yeni yollar icat etmeye, yeni buluşlar keşfetmeye gerek yok başarılı olan üst liderlerinizin adımlarını takip edin, onları kopyalamaya çalışın yeter.
🎗5-Network marketing şanslı insanların başarılı olduğu ve şans gerektiren bir iş değildir. Şans kelimesi başarısız insanların veya pes eden insanların söylemiş olduğu bir sözdür. Aslında network marketing de başarılı insanların döktüğün gözyaşlarını dökmeyip, akıttığı terleri akıtmayıp ‘ya sen çok şanslısın’ demek bütün bu emeklere bir hakaret ve küçümsemedir ve başarısızlığın arkasına şans kelimesi ile sığınmaktır. Bu sebeple benim şansım yok demek bir mazeret ve bahane karşıdaki insana sen çok şanslısın demekte saygısızlıktır ve emeğini hafife almaktır.
🎗🎗🎗Evet bu ticarette bazı kurallar ve öğrenilmesi gereken yetenekler var hepsi bu kadar. İşimizin şansla hiçbir ilgisi yok bunu anladığımızda ve buna inandığımız da şanslı olmayı beklemek yerine yapılması gerekenleri yapmaya başlarız. Hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan sorumluluk almak ve işin merkezinde kişinin kendisinin olduğunu unutmamak çok önemlidir.

2 thoughts on “NETWORK MARKETING NE DEĞİLDİR? Altın Aslan Mevlüt EREN”

Yorum bırakın