NETWORK MARKETING BİR BAŞARI ÜNİVERSİTESİDİR Altın Aslan Mevlüt Eren

🎗Peki NM neden önemli? Ortalama bir kişinin, bir girişimci olup da insan ilişkilerinde, iletişimde ve iş hayatındaki becerilerini geliştirerek para kazanabileceği ve böylece kendi finansal kaderini eline alacağı bir sürece girebilmesinin en garanti yoludur. NM dünya tarihinde en çok milyoner ve milyarderler çıkaran endüstridir. 

🎗Dünya her geçen gün “global ekonomi” denilen bir sürece girmektedir. İnternet ve gelişen teknolojiler sayesinde ülkeler arasındaki iletişim hızlanmış, demir perdeler yırtılmış ve “ülkesel ekonomi” değil “global ekonomi” konseptinde bir iş yapmak, bütün dünyaya entegre olarak dünya çapında bir iş kurmak çok daha önemli hale gelmiştir. 

🎗40 yıl boyunca, haftada 40 saat çalışarak, % 40 maaşla emekli olmak insan tabiatına aykırıdır. Sadece işsiz insanlar değil kocaman bir pazar bizi bekliyor. Çalışan kesimin %60’ının yarı zamanlı ek işleri var ancak işe yaramıyor çalışmak zorundalar çünkü geçinemiyorlar. NM ye ihtiyaçlar var.

🎗Network marketing size sadece bir ek gelir sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kendi işinizi kurmayı, performans ve emeğinize bağlı olarak bütün potansiyelinizi ortaya koyabileceğiniz kendi patronunuz olma fırsatı ve imkanı veriyor, fırsat eşitliği sağlıyor. Dolayısıyla bir kişinin sıfır risk ve sıfır sermaye ile kendisine finansal güvenlik sağlaması adına en güvenli yol haline geliyor.

🎗Waren Buffet, Bill Gates gibi insanlar Amerika’daki üniversitelerde network marketingi yıllarca ders olarak verdiler. 21. yüzyılda global pazarda kalabilmenin en önemli yolu bilinçli, eğitimli, ürün ve markasının bilinçli fanatiği bir müşteri topluluğu oluşturabilmektir. Bu müşteri topluluğunu oluşturabilmenin yolu ise eğitimler ile müşterileri(bayileri)bilinçlendirmek ve böylece şirket(marka) ve ürün aidiyet duygusunu pekiştirmektir. 

🎗Network marketing sadece bir ürün dağıtıcılığı değildir aynı zamanda bir hizmet dağıtıcılığıdır. Eğitim hizmeti, sponsorluk hizmeti, akademi hizmetleri, lider yetiştirme hizmetleri, danışmanlık hizmetleri birer hizmet dağıtıcılığıdır. Zaten “çok katlı pazarlama” (MLM) ismi buradan gelmektedir. Pazarlama satıştan çok daha kapsamlı bir kelimedir ve pazarlama oluşturulabilmesi için(MLM-organizasyon)bütün bu hizmetlerin yapılması gerekir. Network marketing de  bir pazarlama organizasyonunun kurulması ancak bu şekilde mümkündür. Sadece ürün dağıtıcılığı ve satışı yapan kimse ise bir satışçıdır, sınırlı miktarda klasik ticarete benzer sistem ile ancak satış yaptığı zaman para kazanabilir akar bir sistem ve organizasyon kuramaz, akar bir pazarlama ağı oluşturamaz 

🎗Network marketing size lisede, üniversitede veya hayatın herhangi bir alanında öğrenmediğiniz yetenekleri elde etmenizi sağlar. Bu yetenekler okulda öğrendiğiniz teorik yetenekler gibi değil, gerçek dünyaya ait, işe yarayan, hayatta karşılığı olan pratik yeteneklerdir. Global ekonominin geçerli olduğu günümüzde finansal özgürlük, ekonomik refah ancak bu şekilde mümkündür. 

🎗Girişimci olmak için insanların kendilerini yeniden keşfetmeleri ve gerçek potansiyellerini ortaya koymaları şarttır bu ise network marketing ile gayet mümkündür, binlerce örneği vardır. Network marketing size en başta şunları öğretir ve hayatın her alanında başarılı olabilmeniz adına sizi hazırlar.

-Hayatta hangi alanda olursa olsun başarı için kuşanmanız gereken kabiliyet ve yetenekleri sizlere öğretiyor.

-Zihninizi ve yeteneklerinizi 21. yüzyılın global ekonomisine hazır hale getiriyor.

-Sizi, hak ettiğiniz maaş veya ücreti vereceklerini, başkalarından bekleme mantalitesinden kurtarıyor.

🎗Başka işlerde sizlere asla çalıştığınızın veya istediğinizin karşılığını ödemezler. Hayatta ancak kendi ürettiğiniz, kazandığınız veya kendi oluşturduğunuz şeylerden gerçek ve hakettiğiniz kazancı sağlarsınız. Evet Network marketingde ürün üretimini firma yapar. Ancak kazancınızı siz oluşturursunuz, organizasyonunuzu siz kurarsınız. İşte bu yüzden geliriniz başkalarının elinde değil, emekleriniz ve tırnaklarınız ile kurduğunuz işinizde, size bağlıdır, size bağlıdır…

Yorum bırakın