KORDİSEPS MANTARI

KORDİSEPS (Altın Bitki) Bağışıklık Sistemini Güçlendirici Doğal Antibiyotik

Kordiseps Nedir ?

Cordyceps sinensis aslında parazit bir organizma olup Çin, Nepal ve Tibet’in yüksek platolarındaki tırtılların üzerinde yaşayan çok sayıdaki mantar ailesinden birisidir. Eski Çin eserlerinde kordiseps mantarı  her hastalığa şifa olarak gösterilir. Doğal bir antibiyotiktir. Hem ilaç olarak hem gıda olarak kullanılır. Lezzetli ve besleyicidir.

Hem bitkisel hem hayvansal bir canlıdır. Kışın yerin altında yaşayan tırtıl ve böceklerin mide ve iç organlarına yerleşerek onlardan beslenir ve  onları öldürerek bitki olarak yüzeye çıkar. Bir Çin atasözü  şöyle der: “Uzun ömürlü olmak istiyorsan sürekli Kordiseps Mantarı tüket” 

Faydaları Nelerdir ?

 • Kanser ile mücadele eder tümör oluşumunu ve büyümesini engeller.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir, Enfeksiyon ve  hastalıklara karşı korur.
 • Çok güçlü bir doğal antibiyotiktir. Özellikle iltihaplı hastalıklarda çok etkilidir.
 • Kan dolaşımını ve tansiyonu düzenler, kalp ve damar sağlığını korur. Yani tansiyon düşükse yükseltir, yüksekse düşürür.
 • Üst solunum yolları, astım, bronşit, faranjit gibi hastalıklarda çok etkilidir. 
 • Bağırsakları temizleyerek   sindirim sistemini düzene sokar. 
 • Yorgunluğu giderir, fiziksel gücü ve uyku kalitesini arttırır.
 • Cinsel fonksiyonları arttırır. Özellikle 40 yaş üstü erkeklerde her türlü cinsel rahatsızlığa kordiseps mantarı önerilir. 
 • Hepatit tedavisinde kullanılır.
 • Anti-radyasyon etkisi vardır. Özellikle telefondaki radyasyon gözü yorar, baş ağrısı yapar.
 • Vücut yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olur.
 • Karaciğer bozukluklarına karşı iyi gelir.
 • Böbreği korur. Böbrekteki ilaç kalıntılarını yok eder.  Çin tıbbında böbreğin sağlamsa ömrün uzun olur. Böbrek, beyin damarlarının açık kalmasını sağlar.)
 • Sinir sistemini rahatlatır. Bel ve fıtık ağrılarını hafifletir.
 • Prostata iyi gelir.
 • Siroz tedavisinde destekleyicidir.
 • Tüberküloz tedavisinde kullanılır.
 • Vücuda canlılık ve dayanıklılık verir.
 • Şekeri dengeler ve diyabet hastalarında çok etkilidir. 
 • Böbrek ve akciğerlerde Ginseng ile aynı etkiye sahiptir.

Kimlere Tavsiye Edelim

 • Çok sık soğuk algınlığına maruz kalanlara ve vücut direnci düşük olanlara.
 • Astım, kronik bronşit ve  faranjit gibi solunum yolu  hastalarına
 • Şeker, tansiyon, kolesterol hastalarına
 • Kronik yorgunluğu olanlara, sigara içenlere
 • Kanser  hastalarında (özellikle radyoterapi ve kemoterapi sonrasında)
 • Çok sık bilgisayar, cep telefonu, mikrodalga’ya maruz kalan bireylere
 • Cinsel aktivitelerde sorun yaşayanlara
 • 6-7 yaşta alt ıslatma sorunu olanlarda  kordiseps ve çinko kullanımı önerilir.

Kordiseps Mantarının İyileştirici Etkileri

Aile Hekimi Dr. Elif ÇAKMAK’ın  2018 Haymana Akademideki konuşmasından;

Kordiseps hakkında tıp literatürünün topladığı Cognet kütüphanesinde 1315 yayın var. Bu çok yüksek bir sayı. Çok çok önemli.. ve yeni yayınlar 2015,2017… yani son 5 yıla ait yayınlar. Kordiseps aslında medikal bir mantar. Medikal mantar demek tıpta ve ilaç sanayinde kullanılan bir mantar demektir. 4000 yıldır antibiyotik olarak kullanılan bir mantar. Kordiseps, kortizolü düşürüyor. Vücudumuz stresle karşılaştığında böbrek üstü bezden kortizol, adrenalin ve noradrenalin salgılanır. Bu adrenalin ve noradrenalin vücudumuzda değişik tepkiler oluşturur. Mesela;  Tansiyonumuzun çıkması,  Şekerimizin yükselmesi, Stres veya çağımızın hastalığı depresyon, modun düşmesi, anksiyete(kaygı) bozukluğu, Astım ve bağırsak hastalıkları. Bunların hepsi kortizolun bizde yarattığı şeylerdir. Stresin fazlası bağışıklık sistemimizi düşürüyor, kansere sebep oluyor, mide kanamasına yol açıyor. 

Kordiseps i tavsiye ettiğimiz 1.alan bu tip hastalıklardır. Hastamıza kordiseps verdiğimizde kortizolü düşürüyor, adaptasyon yiyeceği olarak geçiyor kordiseps. Yani tansiyonunuz yüksekse düşürüyor, düşükse yükseltiyor. Bu çok güzel bir durum. Şöyle ki; biz hastamıza tansiyonu düşüren bir ilaç verdiğimizde tansiyon düşüyor, ama aynı zamanda böbrekte hasar oluşturuyor. Bu sefer yeni ilaç vermek gerekiyor böbrek için. Oysa biz hekimler hastalarımızın kullandığı ilaç sayısını hep azaltmak isteriz. 

Kordisepsi  özellikle tavsiye ettiğimiz 2. alan şeker hastalığıdır. Şeker hastalarının düzenli diyet yapması gerekiyor. Ama özellikle ülkemizde hastalar diyete dikkat etmiyorlar. 10 hastadan 8i şeker hastasıysa 1 yada 2 kişi diyete dikkat ediyor. Eller ve ayaklarda uyuşmalar, kalp krizleri ve felçler yaşanıyor. Kordiseps şekeri düzenliyor. Sessiz kalp krizleri, şekerin göze vurması, şekerin ayağa vurması, bizim istemediğimiz ama gerçekleşen şeyler.  İşte kordiseps mantarı mikrovasküler komplikasyonları ortadan kaldırıyor. Bu gerçekten bizim için mükemmel bir durum. 

Kordisepsin 3. kullanım alanı stres. Kordiseps kortizolu düşürerek stresi ortadan kaldırıyor. Depresyon, anksiyete hastalarında iyileşme sağlıyor.  Kordisepsin içinde yer alan adonezin proteini hücreler arası bağlantıyı arttırıyor. Bu bağlantıyı arttırarak vücudun direncini arttırıyor. Örneğin; vücuda mikrop girdiğinde hücreler arası bağ kuvvetli ise o mikrobu algılıyor; onu yabancı kabul ediyor ve onu yiyerek yok ediyor. Bu şekilde bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Mesela kanser hücresi aslında insanın kendi hücresidir. Ama kanser hücresi haberleşme sistemini unutur.  Sonuçta asla yaşlanmayan sürekli bölünen hücrelere dönüşür. Bu süreçte eğer bağışıklık sisteminiz zayıf ise vücudunuz kanser hücresini tanıyamaz ve kanser hücresi büyümeye başlar. Kordiseps bağışıklığı güçlendirdiği için kanser hücrelerini fark edip yok etmeye yardımcıdır. Özellikle yurt dışında örneğin, Amerika’da meme kanseri profilaksisinde(önleyici tıp)  kordiseps mantarı kullanılıyor. Cambridge ve harvard  da bu konuda çalışmalar yapılıyor.

4.alan ise Bağışıklık sistemi güçlendiricisi olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle çabuk hasta olan bünyesi zayıf kişilerin kullanması gerekir. Wang Yumei hoca 10 yaş altı çocuklarda hastalık döneminde 3-4 gün yarımın-yarısı olarak kullanılabileceğini söylüyor. Yetişkinlerde günlük tüketimi tavsiye ediyor. Kişilerin kilosuna göre de doz uygulanabilir.

5.Kullanım alanı ise Kardiyovasküler (kalp ve damar)  ve serebravasküler hastalıkları önler. 

Wang Yumei Eğitim Notları

BÖBREK HASTALIKLARI: Kan damarlarının açık olması tamamen böbrekler bağlıdır. Geleneksel Çin tıbbına göre böbrek omurgaya, omurga da ilik, kemik ve beyne bağlıdır. İnsanlarda kemik ya da ilik sağlığını böbrek kontrol eder. Yani kişide kemik yada ilik sorunu varsa böbrekten kaynaklanır.  Modern tıp tarafından Cordyceps Sinensis’in böbreklerdeki metabolizmayı iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Cordyceps Sinensis’in iyileştirici etkileri, böbrek hücrelerinin tüm fonksiyonlarının daha hızlı gerçekleştirilmesi, idrardaki toksinlerin ekskresyonu gerçekleşmektedir. İlaç tedavilerinin böbrek dokularına ve kanallarına verdiği patolojik hasarlar, Cordyceps Sinensis tarafından onarılmaktadır. Böbreklerin yeniden enfeksiyon kapmasını ve Hiperfosforemiyi önler. Böbrek ve akciğer hastalıklarında görülen bel ve ayak ağrıları, emisyon ve sık idrara çıkma sorunlarının giderilmesi açısından Cordyceps Sinensis’in çok iyi sonuçlar verebilmektedir.

KALP DAMAR HASTALIKLARI(Kardiyovasküler): Cordyceps Sinensis, kroner damarlardaki kan dolaşımını sürekli belli bir hacim ve hızda tutma ve kandaki kalsiyum ve fosfor dengesini sağlama konusunda çok etkilidir. Kroner hastalıkların sürekli tedavisinde çok değerli bir takviye olan Cordyceps Sinensis’in , kroner damarlardaki Kolojen türemesi, Trombositlerin oluşum ve gelişimini doldurma konusunda daha çok iyi bir etki göstermektedir. İnhibisyon katsayısı %13.3 ila %48.5’e ulaşmaktadır.

BAĞIRSAK HASTALIKLARI:  Ekolojik sistemde medikal mantarların görevi çürümüş bitki ve bakteriyi yiyerek ekolojik sistemi temizlemek. İşte aynı şekilde vücutta da karaciğer, ince-kalın bağırsakta, terleme yoluyla toksik metalleri atılmasını sağlıyor. Örneğin 55 yaş üzerine kolonoskopi öneriyoruz. Çünkü kolon kanserinin hiçbir belirtisi olmuyor.  Hastanın hiçbir şikâyeti de yoksa teşhiste zorlanıyoruz. Kanser hücresi belki 10 yıldır var ama hastanın hiçbir sıkıntısı olmadığında teşhis konamıyor. Hasta öyle yaşayıp gidiyor. Kordiseps mantarı ince-kalın bağırsakta temizlik yapıp kanser hücresini öldürdüğü için 55 yaş üstü herkese kolon kanserine karşı mutlaka kordisepsi öneriyoruz.

HEPATİT VE KARACİĞER SİROZU: Cordyceps Sinensis, karaciğerin tüm fonksiyonlarını doğrudan iyileştirme gücüne sahiptir. Şu anda Çin’de karaciğer sirozu tedavisinde kullanılan en iyi çaredir. İthal edilen Enterferans ilaçlar sarı ırktaki insanlar çok büyük etkiye sahip değildir ve ayrıca Cordyceps Sinensis içeren ürünlerle karşılaştırıldığında, fiyatının çok daha yüksek olduğu görülmektedir.

KAN HASTALIKLARI: Kandaki trombositlerin normal sayıda bulunmasına rağmen vücutta çeşitli kanamaların meydana gelebilir. Bazı kişilerde trombositlerin fonksiyonu düştüğünden hemen morarma olur. Cilt altı kanamaları olur. Trombositlerin fonksiyonunu düzeltmede kordiseps mantarı etkilidir.  (Protopati, Atrombositopenik Purpura) destek tedavisinde yararı görülmektedir. Lösemi hastalığının tedavisinde Cordyceps Sinensis ile yapılan destek tedavisi, belli bir etki göstererek löseminin, kan kanserine dönüşmesini önlemektedir. Dolayısıyla kanda sorun varsa o da böbrekten kaynaklanır. Çünkü İlik kan üretir, iliği böbrek yönetir. Örneğin kan eksikliği olan bayanlar kordiseps almalı. Kordiseps mantarı böbreği besleyerek kan üretimini destekler. 

KANSER HASTALIKLARI: Cordyceps Sinensis’in geniş kapsamlı farmakolojik özellikleri insan vücudunda karaciğer, böbrek, kan damaları ve solunum organları gibi en önemli organlar üzerinde yenileme etkisi gösterdiği için, tedavide bu ürün kanserin son aşamasında dahi iyileştirici etkiler göstermektedir. Cordyceps Sinensis, önemli organlardaki kötü huylu tümörlerin hücre merkezlerine doğrudan müdahale ederek hasta organın iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bu etkinin yanı sıra lökosit faaliyetlerini arttırarak kimya terapisinin daha etkili olmasını sağlar. İyi huylu beyin tümörü olan hastalıkların sürekli tedavisinde Cordyceps Sinensis kusursuz bir çaredir.

ANTİTOKSİN FAALİYETLERİ: Cordyceps Sinensis toksin içermeyen tamamen doğal bir madde olmasının yanı sıra, metabolizmayı iyileştirerek karaciğer, böbrek, akciğer gibi organların hücre yenilemesine ve tüm vücudun toksinler ve ilaç kalıntılarından arındırılmasına yardımcı olmaktadır.

Wang Yumei Kordiseps Eğitimi

Kordiseps Çalıştayı

Kordiseps Eğitimi Gıda Müh. Dr.Nihal Şimşekli

 • Kordiseps Mantarının İçeriği
  • Kordisepik Asit
  • %25 Protein
  • %8,4 Yağ
  • 20 çeşit Aminoasit
  • Mineral
  • Lif
  • Vitamin
  • Alkaloitler ve
  • Biyolojik enzimler
  • Ana besin kaynağı içindeki MİSELYUM’dadır.
 • Kimlerin kullanmaması gerekir?
  • Emziren anneler
  • Hamile bayanlar
  • Doku nakli olan bireyler için mutlaka bir hekime danışılmalı.
 • Nasıl kullanalım?
  1. Günde 1-2 kez, yemekten enaz 30 dakika sonra 1-2 kapsül alınmalı.
  2.  Sağlık sorunu yaşayanların sabah ve akşam 5 er  adet kullanmalı
  3. Orta yaş ve üstü her gün almalı
  4. Çocuklarda 10 yaş altı haftada 2-3 gün 1 kapsül kullanmalı.
  5. Bu ürün ile birlikte Kalsiyum alınmasında fayda vardır.
Etkinlik bulunamadı!
Aylık Haftalık Günlük
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1st Ekim
Etkinlik Yok
Events for 2nd Ekim
Etkinlik Yok
Events for 3rd Ekim
Etkinlik Yok
Events for 4th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 5th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 6th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 7th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 8th Ekim
Events for 9th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 10th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 11th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 12th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 13th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 14th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 15th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 16th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 17th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 18th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 19th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 20th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 21st Ekim
Etkinlik Yok
Events for 22nd Ekim
Etkinlik Yok
Events for 23rd Ekim
Etkinlik Yok
Events for 24th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 25th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 26th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 27th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 28th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 29th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 30th Ekim
Etkinlik Yok
Events for 31st Ekim
Etkinlik Yok

1 thought on “KORDİSEPS MANTARI”

 1. Sultan ÖRÜKLÜ

  Çok harika olmuş. Hazırlayanların vesile olanların emeği geçen herkesin eline emeğine sağlık diyorum. Bundan sonra işlerimiz daha kolay olacak inşallah. Daha net daha somut verilerle.👍

Yorum bırakın