KALSİYUM LESİTİN

İnsan vücudu her gün sayısız zorluklarla karşı karşıyadır. Örneğin:

 • Stres
 • Zihinsel çaba
 • Çok aktif bir yaşam tarzı
 • Kronik yorgunluk 
 • Yavaş metabolizma

Yaşadığımız bu sorunlardan dolayı vücudumuzun uygun takviyelerle desteklenmesi önemlidir.

Tiens lesitin içeren kalsiyumun içerisinde;

 • Kalsiyum : Kalsiyum yaşam için gerekli bir elementtir. Öncelikle, kalsiyum kemiklerin ve dişlerin ana yapı taşıdır. Kasların sağlıklı çalışmasını sağlar. Ayrıca anti-i-enflamatuar ve anti-alerjik özellikler sergiler. Sinir sisteminin düzgün çalışmasını sağlar, kan pıhtılaşmasına katılır.
 • Lesitin : Lesitin vücudumuzda yer alan bir dizi metabolik süreci desteklemektedir. Lesitinin yapısı, asetilkolin üretiminde önemli bir element olan kolin (B grubuna ait bir vitamin) içerir. 
 • Kolin : Karaciğer fonksiyonunun korunmasına  , homosistein metabolizmasının (bunun yüksek olması kalp, beyin, sinir hastalıkları riskini arttırır) normal seviyesinde tutulmasına, lipit (yağ) metabolizmasının normal seviyede tutulmasına katkıda bulunur.
 • Folik asit : Kan oluşumuna, psikolojik fonksiyonların normal işleyişine ve yorgunluğun azalmasına katkıda bulunur.
 • Taurin: Taurin, aminoasit grubundan organik bir bileşiktir. En büyük miktar beyinde (epifiz bezi ve hipofizde) sonra retinada, kalpte, kasta ve safrada bulunur. Beyin fonksiyonlarının işleyişinde rol alır.
 • B1 – B12 – C vitamini : Psikolojik fonksiyonların normal işleyişini, enerji veren metabolizmayı, bağışıklık sisteminin normal işlevini destekler.  Aynı zamanda, kan damarlarının, kemiklerin, deri, dişlerin, kıkırdakların ve diş etlerinin düzgün çalışması için çok önemli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur. TIENS, adı her ne kadar kalsiyum olsa da konsantrasyonundaki bileşenlerle vücudun ihtiyaç duyduğu ve birbirlerini destekleyen bileşenleri bir araya getirmiştir.

GÜNLÜK KULLANIM MİKTARI: Günde bir kez bir kapsül almanız önerilir. Dozu günde iki kez bir kapsüle kademeli olarak arttırmak ve daha sonra günde üç kez bir kapsül almak mümkündür.

KALSİYUM LESİTİN Biyolog Gülseren BALKAŞ

LESİTİN ÇALIŞTAYI

LESİTİN ve DEPRESYON Psk.Ferhat ARSLAN

LESİTİN ÜRÜN DENEYİMLERİ

 1. Elif Sakarya 

Merhabalar ben yaklaşık iki senedir dizlerimdeki bukulurken oluşan ağrıdan dolayı namaz kılarken çok zorluk çekiyodum hatta yerden destek alarak kalkıyodum ama tiensle tanıştıktan sonra kalsiyum lesitin kullandım ve 1 haftanın sonunda yerden destek almadan kalkıyorum ve namazımı çok rahat kılıyorum.Şimdi diğer gida takviyelerini kullanma zamanı teşekkürler.

 1. Orhan Ali Polat Kahramanmaraştan lesitin ürün deneyimi.

Apartman guvenliği olarak calıştığım yerde cay içmeye gelen sakinlerden biri tad alma sorunu olduğunu beyinle alakalı olduğunu yediği hiç bir şeyden zevk almadiğıni söyledi.bende ona lesitin önerdim.1 kutu kullandiktan sonra artık tad alma duyusu geliştiğıni belirtti. 1 kutu daha aldı

 1. Hüseyin Korçum Sivas

Annemin bacaklarında kireçlenme vardı. Namaz kılarken yere oturamaz, merdiven çıkamaz, dışarıda dolaşamazdı. Bacakları çok çabuk ağrı yapardı. Anneme sabah akşam birer tablet  kasiyum lesitin kullandırdım. 3 hafta sonra baktım namazlarda oturmaya başlamış, merdivenleri çok rahat çıkmaya başlamış, hatta pazara çıkmaya başlamıştı. Ürünlerin bu kadar hızlı etki edeceğini beklemiyordum. Teşekkürler Tiens.

 1. Mustafa Altıntaş 
  7 yaşındaki oğlumda hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği sorunu vardı.. Nisan ayında doktor sadece okulda kullanılması için Ritalin verdi.. Bu tür ilaçlarda en sevmediğim şey başımıza geldi.. Çocuk resmen saf gibi dolaşıyordu.. Hem de iştahı kesilmişti.. Öğle yemekleri olduğu gibi geri geliyordu neredeyse.. Dersleri düzeldi ana çocuk bozuldu.. Yazın Mehmet Ceyhan liderimin vesilesiyle TİENS’le tanıştım.. Ve oğluma Kalsiyum Lesitin başladık.. Okulda ilk hafta sonunda öğretmen toplantı yaptığında eşime geçen yıla y daha sakin olduğunu ve derslerde dikkatinin arttığını söylemiş.. Perşembe günü Kalsiyum Lesitin vermeyi unuttuk.. Okul çok yakın gidip vereyim diye düşündüm fakat öğretmenle sonra görüşürüz Kalsiyum Lesitin olmadan nasıl olacak diyerek gitmekten vazgeçtim.. Okul sonunda öğretmenle karşılaştım.. “Mustafa bey, Samiye ilacını vermediniz mi.. Bugün beni perişan etti” dedi.. Ben de “Hocam takviye gıda olarak Kalsiyum Lesitin veriyoruz” dedim.. Tamam işte, aman unutmayın dedi.. Şimdi ödevlerini uygun saatte ve genelde kendi yapıyor.. Şu an gayet iyi.. Hem saf saf dolaşmıyor hem de iştahı gayet güzel..

Yorum bırakın