EN YÜKSEK LİDERLİK VASFI Altın Arslan Mevlüt EREN


🎤EN YÜKSEK LİDERLİK VASFI:
TAKIM RUHU-CANDAN BİR AİLE OLABİLMEK🎤
Günaydın kıymetli liderlerim… bütün ekip arkadaşlarımıza mutlu, huzurlu sağlıklı, bol kazançlı bir hafta diliyorum
🎗1-Takım ile beraber çalışmak takıma entegre olmak çok önemlidir. Patika yollardan, çalılıklar arasından giderseniz bir Mercedes’e de binseniz otobanda giden Şahin bir marka araç sizi geçebilir.
Bizi aşağı çeken en önemli şeylerden bir tanesi geçmişte yaşamaktır. Hele işimizde birisine takılı kalmak, hala ona kızgın yaşamak ve affedememek sizi ve ekibinizi kesinlikle bitirir. Çünkü bu negatif ortam bütün ekibiniz tarafından kesinlikle hissedilir. Hiç kimse negatif bir ortamda bulunmak ve çalışmak istemez. Geçmişte iseniz geleceğinizi kuramazsınız, geçmişinizin geleceğinizi ipotek altına almasına izin vermeyin.
🎗2-Hayatınızı ikiye ayırın…gerçekler ve sorunlar… gerçekler hayatta sizin değiştiremeyeceğiniz şeylerdir, sorunlar ise sizin çözebileceğiniz değiştirebileceğiniz şeylerdir. Beş sene önce birinin yaptığı bir olaya veya bir hadiseye kızgınlık, beş yıl önce yağmur yağdığı için pikniğe gidemediğinden dolayı hala kızgın olmak gibidir. Geçmişi biriktirmeyin ve lütfen kimseyi geçmiş bir şey ile yargılamayın. Geçmişi günümüze taşımayın, bu tedavi edilmesi ve yardım alınması gereken ciddi bir ruhsal rahatsızlıktır. Örneğin çocuklarımız hata yaparsa söylemeniz gereken “bu hatanda ne öğrendin” demektir, hepsi bu kadar. Rafa kaldırmalı ve bir daha kesinlikle bahsetmemeli.
🎗3-En önemli liderlik özelliğidir; sadrınızın sinenizin geniş olması, hataları görmeme, kimseye takılmama, kimseyi yargılamama. Ekibini candan sevmeyen, onları bir aile gibi görüp yardım etmeyen, destek çıkmayan en küçük hatalarında onlarla didişen, her hatalarına mukabele de bulunan, ekibine patronluk taslayan, sürekli onlardan hürmet, saygı, alkış bekleyen kesinlikle lider olamaz, kesinlikle bir noktada pes eder, ekibini dağıtır.
🎗4-Network marketingde ne kadar bilgili olursanız olun, bütün eğitimleri yalayıp yutsanız, sahada 24 saat mesai yapsanız ruhsal ve ahlaki olgunluğa erişmediğiniz sürece, kucaklayıcı, sevilen ve gönüllerde taht kuran bir lider kesinlikle olamazsınız. Çünkü bizim tek sermayemiz insanlardır, ekip arkadaşlarımızdır. Sevmeyen ve sevilmeyen hiçbir insan potansiyelini ortaya koymaz, koyamaz. Sevmeli, geçmişi unutmalı, affetmeli hatta affettiğinizi bile hissettirmemelisiniz.

Yorum bırakın