BAŞARI İÇİN 6 TAVSİYE Altın Aslan Mevlüt Eren

🎗1-Ataletten kurtulmadan bu işte başarılı olamazsınız. Yılgınlık, tembellik, hantallık, eylemsizlik. Amaca yönelik eyleme geçmeme hali. Yaşamın temeli bilgiden ziyade eyleme yöneliktir. Uygulanmayan bilgi omuzda yüktür. Ataletin sizi sarmalamasına izin vermeyin. Aslında neler yapmamız gerektiğini biliyoruz problem bildiğimiz şeyleri yapamamakta. 

🎗2- Fiyat pahalı. Satışta fiyat konuşulmaz. Fiyatın hiçbir önemi yok. Fiyatı mı yoksa size sunduğu değeri mi satın aldınız. Fiyat pazarlığı yapıyorsanız ya adayınız yanlış ya da siz yanlışsınız.

🎗3-Yeni karşılaştığınız adaylarınıza NM jargonu kullanmayın, yanlış anlar. Sponsorumla tanıştıracağım, lider vb… Herkesle muhabbet ettiğiniz gibi konuşun her zamanki jargonunuzu kullanın.NM dili ilerleyen zamanlarda kendiliğinden oluşacaktır.

🎗4-“Her şey mükemmel olunca başlayacağım” büyük yanlış. Ürünü tamamen öğreneyim, eğitimleri tamamlayayım vb. Bir taraftan eğitimleri tamamlarken diğer taraftan sponsor desteği ile sahalara bir an önce inmeli. Bilginin müktesebat ve irfan haline gelmesi içselleşmesi heyecan ve yaşantı oluşturması ancak eylemle saha ve yaşanmışlıklarla mümkündür

🎗5- Bir sunum ne kadar sürmeli. Tanıtım ve sunum kesinlikle çok uzun sürmemeli, sadece bizim konuştuğumuz adayımızı bilgiye boğduğumuz saatlerce süren bir sunum karşıya ben bunu yapamam zor kopyalanamaz ve sıkıcı algısı oluşturur. Doğru sorular sorarak mutlaka onun konuşmasını sağlayın. Önemli olan adayınızın durumu. Kişiler üç farklı dinleme karekterinde olabilir: 

İşitsel: Saatlerce sohbet edebilir. 

Dokunsal: Oldukça kısa.

Görsel: İkisinin ortası.

🎗6-Sistem kurun. Ekibinize giren herkes aynı sistemle başlamazsa eklemeden katlamaya geçemezsiniz.

Her şey gönlünüzce olsun.. yepyeni bir hafta, yepyeni hayatlara dokunma, hayatımıza ait kararları kendimiz verme adına…Bazen kişi hiçbir şey yapmadığı için kader intikamını sessizce alır. Kader deyip geçme bak ne diyor sırrın sahibi: “Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık”✋✋✋✋✋✋✋✋✋

Yorum bırakın